Drama – uwolnij potencjał swojego dziecka

 
„Tak, mogę się inaczej zachować, jeśli podejmę taką decyzję. To ode mnie zależy, jak wygląda moje otoczenie, w jaki sposób ludzie się do mnie zwracają, jak mnie traktują”  – to filozofia życia, która umiejętnie zaszczepiona, z pewnością przygotuje dzieci na podejmowanie lepszych decyzji w ich dorosłym życiu.
 
Poprzez działanie w bezpiecznym świecie fikcji, dzieci poznają zachowania, które mogą wykorzystać w przyszłości.

Dlaczego to jest takie ważne dla dziecka?

Twoje dziecko między 6. a 12. r.ż. jest w okresie zwanym „wiekiem pracowitości”. Kształtuje się jego poczucie kompetencji i skuteczności w działaniu. Erik Erikson (psycholog rozwoju człowieka) podkreśla niebezpieczeństwo tego okresu, jakim jest wytworzenie się u dziecka poczucia mniejszej wartości. 
 
Dziecko w tym okresie dąży do sprostania stawianym mu wymaganiom, głównie związanym ze szkołą. W przyszłości może rodzić to przekonanie, że jedynym kryterium oceny wartości człowieka jest sprostanie wymaganiom innych ludzi.
 
Dlatego zajęcia dramy to szansa na wzmocnienie poczucia własnej wartości i naturalny rozwój twojego dziecka. Drama nie stawia oczekiwań, nie ocenia, w pełni akceptuje dziecko takim, jakie ono jest. Naturalnie wzmacnia jego wiarę we własne możliwości i pewność siebie.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia dramy i impro są dla każdego dziecka. Oparte są na zabawie i nie sposób się na nich nudzić. Tutaj liczy się pomysłowość i odwaga. Nasze dzieci improwizują, to znaczy pracują bez scenariusza, często same stwarzają sytuacje, które je najbardziej interesują i chcą się nimi dzielić. 

Nie są to zajęcia teatralne! W tym procesie najważniejszy jest pełny, całościowy rozwój małego człowieka. Nie przygotowujemy dlatego żadnego spektaklu „na pokaz”. Najcenniejsze jest to, co wydarza się w trakcie procesu.
 
Po zakończeniu naszego kursu spotykamy się na ostatnich wspólnych zajęciach z rodzicami. Dzieci pracują wtedy razem z rodzicami na tych samych zasadach impro.

Jestem Sobą to warsztaty, które wspierają rozwój osobisty i społeczny twojego dziecka. U nas dzieci wzmacniają pewność siebie, wiarę we własne możliwości i doskonale się bawią. Pracujemy metodą dramy i improwizacji praktycznej.

Motto warsztatów Jestem Sobą:

„Dziecko, bawiąc się, doznaje po raz pierwszy w życiu radości twórcy i władcy”.
Antoni Kępiński.

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia?

Spotykamy się w poniedziałki 24.04 – 19.06 godz. 16:30. Adres: Splot Artystyczny, ul. Śniadeckich 17, Warszawa (przy pl. Konstytucji)

Ile to kosztuje?

Cena za całe warsztaty to 200 zł (8 spotkań).
Zapisy: tel: 502 251 817