Pasja, motywacja, sukces

Często dzieje się to zupełnie nieświadomie, gdy pewnego dnia znajdujemy sobie jakieś hobby, niby nic nadzwyczajnego. Z czasem jednak zaczyna ono dla nas znaczyć o wiele więcej, staje się naszą codziennością, a my nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić naszego życia bez tego „czegoś”, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że to z początku niewiele znaczące hobby jest  nagle  częścią nas samych.

To właśnie pasja, a moją jest Freestyle basketball, o którym miałem już okazję pisać w portalu SportowaRodzina.pl. Zupełnie zmienił on moje życie, ukształtował mnie, dał możliwość wielu wyjazdów, poznania ludzi z całego świata, a ponadto wypełnił moje życie masą wspomnień, które pozostaną w głowie na bardzo długo, a za każdym razem, gdy do nich wracam, na mojej twarzy pojawia się uśmiech. Zupełnie nie wyobrażam sobie dnia, w którym miałbym nie dotknąć piłki i nie mam pojęcia, co bym zrobił, gdyby miałoby tego w moim życiu zabraknąć. Warto więc po prostu szukać jakiegoś zainteresowania, bo kto wie, czy nie właśnie ono okaże się tym, które zostanie z nami na zawsze.

Naprawdę polecam odnalezienie czegoś takiego dla siebie każdemu niezależnie od płci, wieku i umiejętności, które posiada dana osoba, ponieważ każdy może znaleźć coś dla siebie.
 
Pomówmy teraz o motywacji. Oczywiste jest to, że żeby osiągnąć coś wielkiego, trzeba przejść długą drogę, ale co, jeśli robimy coś, co kochamy w życiu robić? Trzeba pamiętać o ładunku emocjonalnym, który każdy z nas ma w sobie. Pracować nad doskonaleniem się w naszej pasji tak ciężko, jak się da, ciągle mając w głowie to, że właśnie robimy to, co tak wiele dla nas znaczy. Wtedy żaden ból czy przeszkoda stojąca na naszej drodze nie będą nie do pokonania, a jeśli połączymy to z dużą dozą samozaparcia i wytrwałości, sukces murowany.
 
Jeśli chcemy zrealizować nasze marzenia warto pamiętać także o tym, że jeśli jest ciężko, to na pewno istnieje możliwość, że nam się nie uda. To naturalna kolei rzeczy, a mogę zapewnić, że jeśli chcecie osiągnąć coś wielkiego, to łatwe to nie będzie. Istnieje jednakże siła, którą każda osoba goniąca za marzeniami ma w sobie, a jest nią zdolność do niepoddawania się. Niezależnie od tego, czy w sporcie, czy w życiu codziennym, musimy pamiętać, że porażka ma być dla nas okazją do wyciągnięcia wniosków, a popełnione błędy wyłącznie lekcjami na przyszłość. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie: „Jak bardzo tego chcę?”, „Jak wiele jestem w stanie poświęcić, żeby osiągnąć sukces?” i jeśli zdajesz sobie sprawę, że twój cel jest ciężki do osiągnięcia, a mimo to bardzo tego chcesz i masz siłę oraz odwagę, aby się poświęcać i ciężko na ten cel pracować, to po prostu musi się udać.

Warto ciągle o tym pamiętać, niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym sportowcem, zwykłym zajawkowiczem czy dopiero szukasz swojej pasji. Jeśli będziesz miał te kilka rzeczy w głowie, osiągnięcie sukcesu będzie tylko kwestią czasu.
 
Mateusz „Stopa” Stopczyński  Ekipa Flow Fever oraz Fundacja Radość Dla Ludzi

#    #    #