Kreatywne pokoje przygód dla dzieci

 
Pokoje typu Escape Room dla dzieci bazują na zespołowej grze przygodowej odbywającej się w tzw. pokoju ucieczki. Zabawa trwa 60 minut i daje dzieciom możliwość wejścia w magiczny świat przygód. Przez cały czas zabawy, podążając za wskazówkami i podpowiedziami, dzieci muszą wykorzystać swą kreatywność, by rozwiązać szereg zagadek i wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Początek zabawy polega zawsze na odszukaniu ukrytych przedmiotów i fragmentów szyfru, dzięki czemu wszystkie dzieci mają szansę na równe zaangażowanie i wykazanie się działaniem. Wielką frajdą jest także odkrywanie sekretnych pomieszczeń, które otwierają się wraz z rozwikłaniem kolejnych zagadek.
 
Absorbująca, dynamiczna zabawa budzi w uczestnikach wiele pozytywnych emocji, a dzieci mimochodem doskonalą swoją spostrzegawczość, pamięć oraz zdolność logicznego myślenia. Rodzice doceniają, iż zabawa skutecznie rozwija także umiejętność komunikacji i współpracy w grupie oraz uczy, że droga do zwycięstwa prowadzi poprzez zaufanie i pracę zespołową, co jeszcze bardziej umacnia więzi w grupie rówieśniczej i rodzinie.
 

Wszystko to w wyjątkowej, pobudzającej wyobraźnię scenerii. W pokoju Indiana w Room Escape Warszawa® dzieciaki mogą poczuć się jak nieustraszony Indiana Jones, w Rycerskim zmierzyć się z tajemnicami średniowiecznego zamku, a w pilnie strzeżonym Muzeum wykazać się zręcznością i sprytem w przechodzeniu przez laserowy labirynt. Room Escape, czyli ucieczka z pokoju, to 60 minut niezapomnianej przygody oraz ekscytujące wspomnienia, które na długo pozostają w pamięci najmłodszych. Dodatkowo członkowie rodziny intensywnie integrują się ze sobą, a rodzice mogą się wiele dowiedzieć o swoich dzieciach, patrząc, jak radzą sobie z rozwiązywaniem zagadek. 

 
Escape Room dla dzieci
 
Pokoje Room Escape Warszawa® są przystosowane również dla grup dzieci, które w zależności od wieku  mogą bawić się w nich same lub z animatorem. W przypadku najmłodszych, 7-letnich uczestników, animator dyskretnie ukierunkowuje ich uwagę, pomaga w rozwiązywaniu trudniejszych zagadek oraz dba o wysoki poziom energii i pełną entuzjazmu atmosferę. Z kolei starsze dzieci doskonale radzą sobie w pokojach same, ale dzięki zamontowanym w nich kamerom, animatorzy i tak czuwają nad przebiegiem całej zabawy.
 
Bezpieczeństwo to podstawa

Wszystkie zagadki i urządzenia w pokojach Room Escape Warszawa® są przyjazne dzieciom. Przed wejściem do pokoju animatorzy przeprowadzają krótką prezentację, podczas której wprowadzają uczestników w klimat zabawy i tłumaczą, z jakimi zadaniami przyjdzie im się zmierzyć. We wszystkich pokojach Escape Room znajduje się monitoring, a animatorzy na bieżąco obserwują i słyszą, co dzieje się w pokoju. Dzięki temu, jeśli dzieci mają problem z rozwiązaniem zagadki, na ekranie monitorów od razu otrzymują podpowiedź i jasne wskazówki do dalszego działania. W przypadku, gdyby jedno z dzieci chciało opuścić pokój przed zakończeniem zabawy, wystarczy wcisnąć przycisk „Panic Button”, a drzwi otworzą się. W każdym lokalu znajdują się również toalety oraz skrytki na rzeczy osobiste.
 
Które pokoje wybrać dla dzieci?

Room Escape Warszawa® posiada lokale zarówno w Śródmieściu, jak i na Pradze. Łącznie to 6 pokoi ucieczek zwanych przygodami. Grupy dziecięce i rodziny z dziećmi najczęściej rezerwują pokój Indiana, który przenosi w czasy przygód i odkryć rodem z filmów o Indianie Jones, pokój Rycerski z zagadkami średniowiecznego zamku oraz strzeżone przez lasery Muzeum, przez najmłodszych nazywane najfajniejszym muzeum świata. Starsze rodzeństwo i rodzice mogą w tym czasie zmierzyć się z tajemnicami mrocznej Piwnicy, wyruszyć w podróż Wehikułem Czasu lub wydostać się z Laboratorium szalonego naukowca.