Sposoby na odzyskanie dobrej formy po ciąży

Oczywistym jest, że po urodzeniu dziecka potrzeba czasu, aby organizm wrócił do formy sprzed porodu. Stąd też niezwykle ważne jest, aby rozpocząć ćwiczenia możliwe jak najszybciej – jeśli ginekolog nie widzi przeciwskazań, nawet już 6 tygodni po urodzeniu maluszka. Doskonałym sprzymierzeńcem w poprawie naszej kondycji w tym czasie może być Polar Loop – monitor aktywności śledzący każdy ruch, a jednocześnie elegancka bransoletka, która z pewnością zachwyci nie tylko miłośniczki sportu.  

 
Fit mama, czyli ćwiczenia krok po kroku
 
Ciąża to niezwykły czas w życiu każdej kobiety. W jej trakcie, w ciele każdej z nas zachodzą jednak znaczne zmiany i często możemy spotkać się z opiniami, że po urodzeniu dziecka trudno odzyskać dawną formę. To właśnie tego często obawiają się kobiety. Zwiększenie masy ciała, zmiany sylwetki oraz pojawiające się rozstępy, to całkowicie naturalne zjawiska, jednak każda kobieta chce wrócić jak najszybciej do swoich rozmiarów i wyglądu sprzed ciąży. Jak zatem tego dokonać? Nie będzie łatwo, natomiast przy odrobinie motywacji i systematyczności – uda się na pewno! Mimo, że pierwsze tygodnie po ciąży, to nie czas na intensywny trening – odrobina ruchu może poprawić samopoczucie i pomoże odzyskać dobrą kondycję. Warto zacząć od delikatnych ćwiczeń rozciągających – wielu lekarzy poleca w tym czasie ćwiczenia mięśni Kegla, które przyspieszają dojście do formy. Już dwa tygodnie po porodzie, można spróbować łagodnych ćwiczeń jogi (w pozycji leżącej i siedzącej). Dobrym ćwiczeniem jest również zwykły spacer. W ciągu pierwszych kilku tygodni należy jednak unikać intensywnego wysiłku. W późniejszym okresie można sobie pozwolić na bardziej  wzmożone treningi, takie jak np. pływanie czy bieganie. Ćwiczenia na mięśnie brzucha można wykonywać dopiero od 6. miesiąca po porodzie. Ważne jest jednak, aby nie unikać ruchu, gdyż jego łagodna forma przyspiesza odzyskiwanie dawnej kondycji – zarówno fizycznej, jak i psychicznej.
 
Polar Loop – Twój personalny trener motywujący do aktywności fizycznej
 
Polar Loop
 
Chęć powrotu do dobrej formy i zrzucenia zbędnych kilogramów jest wspaniałą motywacją. Dołóż wszelkich starań, aby być piękną, zadbaną mamą! To naturalne, że potrzeby Twojego dziecka stają się priorytetem, ale zadbaj także o czas dla siebie. Okres poporodowy, to dobry czas na zainteresowanie się sportem, nawet jeśli wcześniej nie przepadałaś za ruchem. Dla wszystkich młodych mam, które pragną odzyskać dawną witalność i siły, z pomocą przychodzi Polar Loop – profesjonalne urządzenie monitorujące całodobowo naszą aktywność. Ta elegancka bransoletka, dostępna w trzech modnych kolorach (Misty Blue, Smoky Black, Black Currant) przypadnie do gustu również tym paniom, którym uprawianie sportu kojarzyło się wyłącznie z nadludzkim wysiłkiem. Tymczasem zrzucanie zbędnych kilogramów może być przyjemne – zwłaszcza wtedy, gdy na nadgarstku mamy opaskę Polar Loop. Dzięki niej za pomocą jednego przycisku, mamy możliwość bieżącego śledzenia liczby przebytych kroków, czy też liczbę spalanych kalorii. Urządzenie dobierze dla Ciebie także odpowiednie cele treningowe i jednocześnie udzieli idealnie dobranych do Twojej wagi i wzrostu wskazówek, jak je osiągnąć. Dodatkowo monitor aktywności jest wodoodporny, więc z powodzeniem możemy zabrać go ze sobą na basen. Nie ulegnie uszkodzeniu nawet w czasie wodnych kąpieli z Twoim maluszkiem. Monitorując pięć różnych poziomów intensywności wysiłku, może towarzyszyć Ci nieprzerwanie – zarówno, gdy bawisz się ze swoja pociechą, ćwiczysz jogę, czy spacerujesz z wózkiem po parku. Dzięki zyskaniu większej świadomości związanej z codzienną aktywnością, dużo prościej zmotywujesz się do ćwiczeń i osiągniesz szczupłą  sylwetkę – być może nawet, smuklejszą niż przed ciążą!
 
Polar Loop jest zintegrowany ze stroną internetową Polar Flow oraz aplikacją mobilną o tej samej nazwie. Aplikacja mobilna Polar Flow pozwala synchronizować dane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu daje pełny obraz codziennych postępów, które po kilkutygodniowej analizie mogą przewyższyć Twoje oczekiwania.
 
Dostępność: w stacjonarnych sklepach (m.in. iSpot, INTERSPORT, Sklep Biegacza, Komputronik, Saturn) oraz u sprzedawców internetowych.

Sugerowana cena detaliczna: Monitor aktywności Polar Loop: 399 PLN

Polar

 
O firmie Polar 
Firma Polar Electro Oy, założona w 1977 roku, wynalazła pierwsze bezprzewodowe urządzenie do monitorowania pracy serca. Od tego czasu spółka zajmuje wiodącą pozycję w kategorii sportowych urządzeń do monitorowania pracy serca. Wszystko dzięki dogłębnemu rozumieniu fizjologii sportu i teorii treningu sportowego. Polar blisko współpracuje z wiodącymi instytutami sportowymi i organami nadzorczymi, dzięki czemu firma zyskała uznanie jako pionier i światowy lider w kategorii urządzeń do monitorowania pracy serca i oceny sprawności fizycznej. Siedziba firmy znajduje się w pobliżu miasta Oulu w Finlandii i działa w ponad 80 krajach, a jej produkty dostępne są w ponad 35 000 sklepach na całym świecie. W obecnej chwili zegarki sportowe firmy Polar cieszą się ogromną popularnością, nie tylko wśród fanów biegania. Na stronie internetowej www.polar.com/pl można się dowiedzieć, jak szeroki asortyment produktów i usług firmy Polar może pomóc w realizacji celów treningowych i osiąganiu doskonałej sprawności fizycznej.
 
O firmie Sport Konsulting
Sport Konsulting zajmuje się popularyzacją i sprzedażą wysokiej jakości produktów na polskim rynku. To spółka, która od ponad 20 lat zajmuje się dystrybucją pulsometrów marki Polar i sprzętu sportowego związanego z treningiem sportowym. Kluczową postacią firmy jest Ryszard Szul, prezes firmy, trener, fizjolog. Współpracował z Polskimi Związkami Sportowymi jak również z czołowymi sportowcami m.in. z Robertem Korzeniowskim, piłkarzami Wisły Kraków i Legii Warszawa.

Tekst promocyjny