„Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie” – recenzja książki

 Podtytuł sugeruje zabawę popołudniami, ale oczywiście można wszystkie pomysły zaproponowane w książce wykorzystać bez względu na porę dnia, wystarczy kilka składników, które albo macie już w domu,  albo po prostu dokupicie. I koniecznie przyda się dobry humor, który z pewnością zapewni udana zabawa przy tej książce to najważniejsze, żeby dzieci czerpały przyjemność z obcowania ze sztuką, a przy okazji mogły się czegoś nauczyć. Zapewniam, że i rodzice poszerzą horyzonty wyobraźni.
 
Nasze dzieci są  kreatywne same z siebie, ale dobrze jeśli rodzić również pokieruje dzieckiem. Książka wskaże jak w prosty sposób zainteresować dziecko  naturą, jak wykorzystać przedmioty użytku codziennego i stworzyć z nich małe dzieła sztuki. Poradnik jest czytelny, pełen ilustracji, zdjęć oraz dokładnych wytycznych krok po kroku, jak wykonać poszczególne zadania (podany jest czas wykonania, wiek oraz potrzebne materiały). Ponadto poradnik jest poręcznie wydany, w miękkiej oprawie, tak więc można zabrać go ze sobą na wyjazd. W środku znajdują się 4 rozdziały, które zawierają między innymi: pomysły na zabawę w terenie – np. robienie  puf z liści, lepienie i przepis na domową masę solną, trochę przepisów na gotowanie wspólnie z maluchem np. pieczenie aniołów z piernika oraz  malowanie różnymi technikami. Wszystkie zajęcia i twórcze pomysły zostały „przetestowane” na dzieciach i z powodzeniem wdrożone w jednym z  warszawskich przedszkoli.
 
Jak wiadomo nauka przez sztukę ma swoje niezastąpione walory. A skorzystać z książki mogą oprócz was – rodziców, dziadkowie, opiekunki i panie w przedszkolach.

Edyta Sowa-Filipek

Tytuł „Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie”
Autor: Renata Kochan
Wyd. Zysk i S-ka