Lato w Koperniku – sprawdź!

 
Eksperymentujcie na warsztatach plenerowych
 
W każdy letni weekend przekształcamy park przy Koperniku w stację badawczą i całe rodziny zabieramy na misję (poza) ziemską! W lipcu  skupiamy się na Ziemi. Warto dobrze poznać naszą planetę, zanim wybierzemy się w Kosmos. Zapraszamy do warsztatu paleontologa, geologa, badacza atmosfery i gwiezdnego kartografa. Można tu  nauczyć się rozpoznawać skamieniałości, stworzyć chmurę w butelce, własny wulkan, elektromagnes i mapę nieba. Sierpień to już miesiąc niebiański. Czekają na Was kosmiczni inżynierowie, konstruktorzy, znawcy meteorytów. Pomagają zbudować rakietę, zajrzeć do kraterów księżycowych, znaleźć ziemskie odpowiedniki marsjańskich skał. Jesteśmy także na nadwiślanych bulwarach! Co weekend można tu sprawdzić, jakie mikroorganizmy żyją w Wiśle. Kiedy dzieci eksperymentują, rodzice mogą zrelaksować się na leżakach. Czaka na nich wypożyczalnia książek, czasopism i gier, strefa VR oraz stoisko gastronomiczne. W sobotnie popołudnia pod kasztanowcem odbywają się spotkania z naukowcami.
 
Wstęp wolny.
 
 
 
Podążajcie letnią ścieżką zwiedzania
 
Stoicie mocno na Ziemi? A może wręcz przeciwnie – z utęsknieniem spoglądacie z gwiazdy? W obu przypadkach spodoba Wam się nasza specjalna  ścieżka zwiedzania. Wejdźcie do budynku Kopernika i znajdź eksponaty, rozszerzające wiedzę zdobytą na warsztatach plenerowych.
http://www.kopernik.org.pl/news/n/ziemsko-kosmiczna-sciezka-zwiedzania/
 
Wytropcie dinozaura
 
Choć wyglądają jak stworzenia nie z tej Ziemi, wiemy dobrze, że dinozaury zamieszkiwały naszą planetę. Najstarsze ich ślady znaleziono w Górach Świętokrzyskich. Pochodzą sprzed 250 mln lat! Prorodactylusy  ważyły ok. 2 kilo, były wielkości kota i chodziły na czterech nogach. Je oraz inne dinozaury poznasz na letnich warsztatach familijnych.
 
 
Poznajcie wodne ciekawostki
 
Morze, piasek, statki. Płyń lub giń  to wymarzona wystawa na lato! Zanim wypłyniecie na szerokie wody, przygotujcie się. Sprawdźcie w Koperniku jak powstają wiry, ucieknijcie z tonącej łodzi i zanurkujcie na sucho. http://www.kopernik.org.pl/wystawy/plyn-lub-gin/
 
Pozostałe informacje o letnich atrakcjach w Koperniku znajdziecie na: http://www.kopernik.org.pl/lato-w-koperniku/