„Mały człowiek, wielkie potrzeby. Jak zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka. John Philip Louis, Karen McDonald Louis

Większość rodziców robi wszystko, by okazać swoim dzieciom miłość, troskę i zrozumienie. Oczywiście nie ma idealnych ojców ani idealnych matek – wszyscy popełniają błędy, powielają schematy ze swojego dzieciństwa i mimo dobrych chęci czasem postępują niewłaściwie. Dzieci nie potrzebują jednak rodziców perfekcyjnych – potrzebują rodziców, którzy je szanują, słuchają ich oraz próbują je zrozumieć.

Jak zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka? Tego uczą autorzy książki Mały człowiek, wielkie potrzeby.Karen i John Louisowie napisali ten poradnik po tym, jak prowadzone przez nich warsztaty Good Enough Parenting odniosły ogromny sukces.

Swoją filozofię mądrego wychowania autorzy opierają na przekonaniu, że najważniejsze jest zaspokajanie podstawowych potrzeb emocjonalnych,do których należą: przywiązanie i akceptacja,zdrowa autonomia i kompetencje,realistyczne granice,realistyczne oczekiwania oraz wartości duchowe i wspólnota. Tłumaczą, że źródłem większości zaburzeń, problemów z samooceną czy trudności w relacjach są właśnie niezaspokojone potrzeby emocjonalne z okresu dzieciństwa. Toksyczne czy bolesne doświadczenia prowadzą do negatywnych wzorców myślenia, odczuwania, zachowania, które potem dzieci wnoszą w dorosłe życie, w relacje z partnerem czy w końcu we własne rodzicielstwo.

Książkę gorąco polecają specjaliści: – Bycie rodzicem nie jest łatwe. Zwłaszcza, że mogą nam w tym przeszkadzać doświadczenia z własnego dzieciństwa. Autorzy, w oparciu o teorię schematów i własna wieloletnią praktykę (rodziców i terapeutów), w przyjazny sposób pokazują jak nie przenieść niekorzystnych doświadczeń z własnymi rodzicami na relacje ze swoimi dziećmi – tłumaczy dr n. med. Artur Kołakowski, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, superwizor.

Joanna Giereło i Izabela Gołębiewska, psychoterapeutki poznawczo-behawioralne, cieszą się, że powstała książka, które pokazuje, jak stać się „wystarczająco dobrym rodzicem”: Książka „Mały człowiek, wielkie potrzeby” jest propozycją, która za granicą stała się już oficjalnym programem, zmieniającym życie tysiąca rodzin. To książka dla rodziców dzieci w każdym wieku. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją podróż w rodzicielstwo, oraz dla tych, którzy chcą poprawić jakość już obecnych relacji. ”Mały człowiek…” zabiera nas w świat dziecięcych potrzeb, pokazuje jak rozpoznawać je i odpowiadać na nie w adekwatny sposób. Daje wskazówki jak postępować, aby zbudować bliską relacje z dzieckiem, a także jak krok po kroku wychować zdrowe emocjonalnie dzieci. To mały poradnik ale wielka pomoc dla każdego rodzica!
 
Dla kogo jest ta książka? Dla każdego rodzica, który chce:

poznać podstawowe potrzeby emocjonalne swojego dziecka;
nauczyć się, jak zaspokajać te potrzeby w zrównoważony sposób;
zbudować bliską więź z dzieckiem;
konstruktywnie radzić sobie z codziennymi trudnościami;
uniknąć zaszczepiania dziecku dysfunkcyjnych postaw i zachowań;
wychować samodzielne i emocjonalnie zdrowe dziecko.
 
John Philip Louis iKaren McDonald Louis – mieszkające w Singapurze małżeństwo z trzydziestoletnim stażem, rodzice dwojga dorosłych dzieci, autorzy programu Good Enough Parenting, opartego na ich wyjątkowych doświadczeniach życiowych i rozległej specjalistycznej wiedzy. Oboje są dyplomowanymi terapeutami. John jest członkiem między innymi Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematów (International Society for Schema Therapy), kształcił się pod kierunkiem twórcy terapii schematów Jeffreya E. Younga i jest certyfikowanym terapeutą schematów, natomiast Karen specjalizuje się w terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.
 
ISBN:978-83-7489-701-3
Format:  145 x 205
Cena: 39,90
Liczba stron: 336
Data wydania: październik 2017
Patronat:Mądrzy-rodzice.pl, Egaga.pl, Egodziecka.pl, Poza Schematami, Centrum CBT
WWWhttp://www.gwp.pl/maly-czlowiek-wielkie-potrzeby-jak-zadbac-o-prawidlowy-rozwoj-emocjonalny-dziecka.html