Dziecko nie chce: ubrać się iść do szkoły, jeść, pomagać, posprzątać, uczyć się, iść spać. Co robić? A kiedy nie radzi sobie z emocjami? Lub uważa, że jest beznadziejne? Boi się porażek? Kłamie? Przechwala się? Nie ma kolegów? Dręczy innych lub jest dręczone przez innych? Wychowanie dziecka to nieprzerwany ciąg dylematów: jak się zachować, co powiedzieć, a czego nie mówić, żeby poprawić sytuację bez psucia relacji z dzieckiem i jego samopoczucia. Książka „Mały buntownik. Instrukcja obsługi” pokazuje rozwiązania i łatwe do wykorzystania narzędzia na przykładzie scenek z życia codziennego, wzbogaconych ilustracjami przez jedną z autorek. Dostarczy rodzicom konkretnych odpowiedzi na nieuniknione pytania, by mogli stawiać czoło codzienności i możliwie najlepiej reagować na emocjonalne kryzysy swoich dzieci. Autorki zachęcają wszystkich rodziców do zmiany spojrzenia – by mogli zrozumieć swoje dziecko oraz to, co rozgrywa się na co dzień w konfliktowych relacjach. Wychodząc od idei pozytywnej dyscypliny Jane Nelson, prezentują niezwykłą siłę metody wychowawczej opartej na empatii i wzajemnym szacunku. Za pomocą elementów humoru oraz precyzyjnej i dowcipnej wizualizacji, kładą nacisk na inteligencję emocjonalną – tak ważną, by zachować spokój i zrozumieć dziecko w każdej sytuacji. Proponują w sposób inteligentny, z humorem i zachowując zdrowy rozsądek, przemianę irytacji i impasów rodzicielskich w okazje do wykazania się kreatywnością. Czytelnik znajdzie tu klucze do zrozumienia i do działania w obliczu wielu bardzo konkretnych życiowych problemów. Może otworzyć książkę i przemierzyć ją od początku do końca, ale może również zajrzeć do wybranego rozdziału, którego problematyka najbardziej do niego przemawia.
Anne-Claire jest mamą czworga dzieci. Jako psycholog kliniczny przyjmuje w swoim gabinecie wielu małych pacjentów (oraz ich rodziców) borykających się z rozmaitymi kłopotami, a także organizuje warsztaty z pozytywnej dyscypliny, żeby pomagać rodzinom w codziennych problemach.
Lyndajest ilustratorką. Pasjonuje się psychologią, a na warsztatach prowadzonych przez Anne-Claire odkryła wreszcie długo poszukiwane sposoby, by móc stworzyć spokojniejsze relacje z dwójką swoich nadwrażliwych dzieci.