Pierwsze 100 Dni z Maluszkiem – rusza niezależny kurs online dla świeżo upieczonych rodziców

Powrót rodziców ze szpitala do domu z nowonarodzonym dzieckiem może być zarówno czasem radości, jak i dużego niepokoju. Na potrzebę rodziców spokojnego i kompetentnego zaznajomienia się z Maluszkiem i dostosowania do zmian odpowiada multimedialny kurs „Pierwsze 100 dni z Maluszkiem”. Jest to autorski projekt Tomasza Smacznego, autora rodzicielskiego bloga „TastyWayOfLife.com”, opracowany wspólnie z położną Moniką Wójcik – zwyciężczynią najbardziej prestiżowego konkursu w Polsce – dostępny dla każdego poprzez platformę Pierwsze100DnizMaluszkiem.pl

Jak narodził się pomysł?

Narodziny dziecka są dużą zmianą w życiu każdego rodzica. Rodzicielstwo jest relacją na zawsze. Warto znaleźć czas, żeby się na nie przygotować.

Wielu rodziców idzie utartą i znaną drogą. Kończy kurs w szkole rodzenia i szykuje się na przepiękny i wymagający dzień, kiedy to przychodzi na świat ukochany Maluszek. Emocje sięgają zenitu a radości nie ma końca. I nagle, od razu po urodzeniu, mama i tata orientują się, że mają setki pytań i muszą podejmować szybko dużo ważnych decyzji związanych z opieką nad dzieckiem. Pod wpływem silnych emocji wiedza ze szkoły rodzenia wyparowuje z głowy. Wszystkiego trzeba uczyć się teraz na nowo. Z reguły rodzice sięgają wtedy do Internetu.

W sieci można znaleźć masę rozproszonych informacji na temat opieki nad malutkim dzieckiem. Problem w tym, że nie zawsze można im zaufać, bo nie wiadomo, z jakiego źródła pochodzą. Są też profesjonalne programy przygotowywane przed duże korporacje, których ostatecznym celem jest sprzedaż własnych produktów. Wreszcie, każde dziecko jest inne i trudno jest znaleźć odpowiedzi na konkretne pytania i osobiste problemy rodzicielskie.

„Często na oddziale położniczym spotykam się z zagubionymi rodzicami. Mają panikę w oczach. Niektórzy nie wiedzą nic. Inni nie są pewni, czy nie zrobią krzywdy dziecku. Szukają informacji w Internecie, szukają tych złotych środków. Niejednokrotnie im bardziej drążą temat, tym bardziej zaczynają się gubić w natłoku informacji i dobrych rad. Z doświadczenia wiem, że rzetelne porady bardzo uspokajają rodziców, którzy przecież mają tak dużo na głowie. Cieszę się, że teraz będę miała okazję pomóc również tym mamom i tatom, których nie spotkam w szpitalu” – mówi Monika Wójcik.

„Z moich obserwacji aktywności rodziców w sieci wynika, że coraz więcej ojców angażuje się w opiekę nad dzieckiem od pierwszych dni. Niemniej w Internecie brakuje rzetelnych informacji, które byłyby przystępne i interesujące dla ojców. Od początku zamierzałem stworzyć taki kurs, który swoją formułą i treścią byłby skierowany do obojga rodziców. Po drugie uważam, że nawet jeśli mówimy o tematach dotyczących tylko mam lub ojców, to ich zrozumienie przez oboje partnerów jest najlepszą drogą do wzajemnego wsparcia w pierwszych wymagających tygodniach po porodzie” – tłumaczy Tomasz Smaczny.

Jak skorzystać z programu?

Aby skorzystać z kursu wystarczy wejść na stronę Pierwsze100DnizMaluszkiem.pl między 29 października a 9 listopada bieżącego roku, zapoznać się z dostępnymi modułami tematycznymi (nazwanymi minikursami), a następnie wybrać te, które nas zainteresują i dokonać zakupu. Po dokonaniu płatności otrzymamy login i hasło do Panelu Kursanta i od tego momentu dowolnie i możemy korzystać z nabytych treści.

Program Pierwsze 100 dni z Maluszkiem ma formę kilkuminutowych filmów wideo z zaznaczonymi kluczowymi informacjami. Położna Monika Wójcik przystępnie wyjaśnia i demonstruje zagadnienia istotne dla rodziców w pierwszych tygodniach życia dziecka. Dzięki formule wywiadu, w którym pomysłodawca kursu Tomasz Smaczny wciela się w rolę ciekawego taty, zadbano o to, aby wszystkie informacje przekazane były w sposób zrozumiały również dla każdego faceta.

Do dyspozycji kursantów są również przejrzyste streszczenia wizualne autorstwa Gosi Zimniak, które można zachować w komórce lub wydrukować.

Program “Pierwsze 100 Dni z Maluszkiem” to 8 minikursów z różnych tematów, z których można wybrać dowolną kombinację, zgodnie z preferencjami:
1) Karmienie piersią
2) Karmienie mieszanką sztuczną
3) Mycie Maluszka
4) Kąpiel Maluszka
5) Sprawy kobiece
6) Rola taty
7) Manewry manualne
8) Filozofia rodzicielska RIE

Minikursy mają różną objętość i cenę. Składają się od 2 do 6 lekcji – filmów wideo, w zależności od poruszanego tematu.

„Projektując każdy z minikursów skupiliśmy się na najczęstszych wyzwaniach i problemach, przed którymi stają niemal wszyscy rodzice. Innymi słowy te kursy to odpowiedź na najczęściej zadawane pytania, które codziennie od lat dostaję na Oddziale Położniczym. Dlatego rodzice zobaczą w materiale wideo między innymi właściwą demonstrację pielęgnacji pępka czy prawidłową i spokojną kąpiel maluszka. Doradzamy, jak tata może najlepiej pomóc w czasie i po porodzie. Pokazujemy, jak prawidłowo podnosić, odkładać i ubierać dzidziusia. Omawiamy najważniejsze zasady karmienia mieszanką sztuczną. Tłumaczymy, jak radzić sobie z nawałem laktacyjnym i jak właściwie pobudzać laktację. Wyjaśniamy, na czym polega baby blues. Podpowiadamy, jak dobrze rozpocząć budowanie więzi z maluszkiem według filozofii rodzicielskiej RIE. To tylko wybrane zagadnienia z kursów, których pełny spis można znaleźć na stronie „Pierwsze100DnizMaluszkiem.pl” – wyjaśnia szczegóły Monika Wójcik.

Każda z lekcji jest też jasno opisana we wstępie do minikursu po to, aby w przypadku natychmiastowej konieczności, można było sięgnąć tylko do filmu, który nas interesuje. W zapamiętaniu najważniejszych informacji pomagają streszczenia wizualne. Do każdej z lekcji dołączone są też sugestie zadań, które pomagają w przyswojeniu obejrzanego materiału.

Na rodziców, którzy zdecydują się na uczestnictwo w co najmniej połowie minikursów czeka spersonalizowana pomoc. Otrzymają oni dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, w której położna Monika Wójcik będzie odpowiadać na wszelkie pytania związane z kursem i konkretnymi problemami uczestników. Dla nich również zorganizowany zostanie webinar na żywo, na którym prowadzący odpowiedzą na indywidualne pytania kursantów.

„Wierzę, że program zdejmie z barków młodych rodziców część stresu i pomoże spokojnie i kompetentnie zaopiekować się maluszkiem. Jak podkreśla wiele czytelniczek mojego bloga, sama intuicja nie wystarcza, wiedza ze szkół rodzenia szybko ucieka z głowy, a nie wszystkie metody naszych mam oparły się próbie czasu” – podkreśla Tomasz Smaczny.

———————————————————————————————————————————————–

Pierwsza edycja programu „Pierwsze 100 dni z Maluszkiem” dostępna będzie w sprzedaży w dniach 29/10 – 9/11 2018 roku. Zainteresowani mogą wtedy zarejestrować się na platformie i od tego momentu korzystać z materiałów szkoleniowych w dowolnym tempie bez ograniczeń czasowych nawet po zakończeniu sprzedaży kursu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + 15 =