II Edycja projektu edukacyjnego Fundacji Verba – Niezwykłe spotkania


W najbliższych miesiącach Fundacja VERBA przeprowadzi bezpłatne warsztaty edukacyjne w przedszkolach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Opolu, Wrocławiu, Toruniu, Gdańsku, Szczecinie i Kołobrzegu. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów, którzy poprzez wspólne czytanie, malowanie, gry edukacyjne i rozmowy wprowadzą dzieci w niełatwy, ale ważny temat niepełnosprawności. Na spotkania z dziećmi przygotowano nowe materiały edukacyjne – nowe książeczki, kolorowanki z wierszykami, łamigłówki oraz obrazki edukacyjne. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji PZU. 
 
Oswojenie dzieci z niepełnosprawnością pozwoli im wyrosnąć na mądrych ludzi rozumiejących i akceptujących różnorodność społeczeństwa. Jednak ważny jest sposób przekazywania dzieciom informacji. Spokojnie, przekazując proste komunikaty dotyczące otaczającego nas świta i ludzi. Powinnyśmy skupić się na pozytywach co ułatwia nam rozmowę, a dzieci nie obciąży złymi emocjami. W czasie rozmowy z przedszkolakami podkreślamy możliwości, a nie ograniczenia. „Chłopiec gra w koszykówkę na wózku – spójrz jakim jest wspaniałym sportowcem”. „Niewidoma dziewczynka bawi się z rodzeństwem – zobacz jaka jest pogodna”. Naszym celem jest aby wszystkie dzieci były szczęśliwe i otwarte na świat, aby nie bały się różnorodności – mówi Agata Battek, założycielka Fundacji VERBA.
 
Fundacja VERBA zajmuje się edukacją i działalnością społeczną. Jednym z jej podstawowych zadań jest promowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych. To, co zdecydowanie wyróżnia jej projekty wśród innych podobnych akcji, to działania kierowane do dzieci i edukacja społeczna prowadzona od najmłodszych lat. Założycielką fundacji jest Agata Battek. Fundacja jest wydawcą książek dla dzieci z cyklu „Leon i jego nie-zwykłe spotkania” autorstwa Pani Agaty Battek. Są to bajki o budowaniu przyjaźni, otwartości i akceptacji różnorodności. Cykl książek wzbudził ogromne zainteresowanie rodziców, wychowawców i małych czytelników, a w  tym roku Fundacja postanowiła rozwinąć materiały edukacyjne o kolorowanki dla dzieci.  Więcej informacji o fundacji oraz warsztatach można znaleźć na stronie www.fundacjaverba.org.pl oraz https://www.facebook.com/FundacjaVerba