„Słowo ma znaczenie – jak porozumieć się z dzieckiem” – internetowy kurs dla rodziców

 
Udzielenia odpowiedzi na to pytanie podjęły się dwie energiczne kobiety, trenerki i mediatorki, Magdalena Sendor i Joanna Berendt. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, opracowały narzędzie, które pomaga dogadać się z dzieckiem, rozpoznawać jego potrzeby, radzić sobie ze złością czy pomagać w budowaniu poczucia własnej wartości u dzieci. W porozumieniu z Fundacją Rodzice Przyszłości specjalistki stworzyły internetowy kurs dla rodziców „SŁOWO MA ZNACZENIE – jak porozumieć się z dzieckiem”.
 
Autorki książki „Dogadać się z dzieckiem” tym razem postawiły na interakcję z rodzicami. Szkolenie, na które składa się dwanaście odrębnych lekcji, jest zbiorem ćwiczeń, zadań praktycznych, wykładów w formie wideo, opracowań przypadków zaczerpniętych z życia (case study) oraz innych form zdobywania wiedzy i umiejętności. Każdą lekcję rodzic może przerabiać we własnym tempie.
 
Materiał zrealizowany jest w duchu coachingu oraz bazuje na modelu Porozumienia Bez Przemocy Marshalla Rosenberga. Skupia się na potrzebach dzieci i sposobach, jak rodzice mogą pomóc w ich realizacji, pozwala również określić cele macierzyństwa i ojcostwa. Dzięki interaktywnej konstrukcji, ćwiczeniom i materiałom multimedialnym wiedza przyswajana jest w przyjemny sposób, a zdobyte umiejętności można od razu wykorzystać w praktycznej relacji z dzieckiem.
 
Kurs „SŁOWO MA ZNACZENIE – jak porozumieć się z dzieckiem” to wspaniałe narzędzie łączące poradnik dla rodzica z praktycznym zastosowaniem wiedzy przy użyciu wirtualnych zadań i ćwiczeń. Pozwala opanować bezcenne umiejętności w relacji z dzieckiem, takie jak spokój, cierpliwość czy radzenie sobie z trudnymi emocjami.
 
Więcej informacji na stronie Fundacji Rodzice Przyszłości: www.rodziceprzyszlosci.pl