Zatrzymać wspomnienia

 
A są wydarzenia, które, uchwycone na zdjęciach, warto wspominać, którymi warto się dzielić, nie tylko z najbliższymi. To dzięki nim możemy przekazywać dzieciom wspomnienia z ich dzieciństwa, którego one same nie pamiętają. To dzięki nim możemy zachować w pamięci to, co ulotne.
 
Dzień babci, rocznica ślubu, chrzest, komunia to okazje wyjątkowe, a ich bohaterowie zasługują na szczególną uwagę. Prócz kwiatów czy drobnego upominku można podarować przygotowaną samodzielnie Fotoksiążkę.
Wystarczy wybrać szablon, wgrać do niego zdjęcia, wymyślić podpisy i gotowe. Prócz tego, że stworzymy coś wyjątkowego, niepowtarzalnego, bardzo osobistego, już sam proces przygotowania Fotoksiążki może być świetną zabawą. Warto usiąść do komputera z dziećmi – nawet jeśli na co dzień staramy się, by nie spędzały w ten sposób zbyt dużo czasu – i wybrać się w fotograficzną podróż po świecie zatrzymanym w obrazach.
 
Jeśli przygotowujemy prezent dla babci, dziadka czy innej bliskiej osoby, pozwólmy dziecku nie tylko wybrać zdjęcia, ale też wymyślić podpisy. Nic tak nie wzrusza, a czasem nie śmieszy, jak nie zawsze oczywiste komentarze najmłodszych.
 
Tak jak z perfumami, apaszką czy krawatem możemy nie trafić, tak Fotoksiążka jest prezentem, który na pewno wywoła uśmiech na twarzy obdarowanego.
 
A jeśli chcemy utrwalić na stronicach książki cały rok, czeka na nas „Kronika roczna”, w której miesiąc po miesiącu, możemy utrwalać najpiękniejsze wspomnienia. Sięgnięcie do niej po pewnym czasie może być prawdziwą niespodzianką.