Chineasy – język chiński jeszcze nigdy nie był taki prosty!


Chiny to jedna z najstarszych, a zarazem najbardziej tajemniczych cywilizacji na świecie. Jej bogata historia, tradycja oraz kultura przyciągają do Państwa Środka miliony badaczy, naukowców, turystów i biznesmenów z różnych stron świata. Jednym z najistotniejszych elementów chińskiej tożsamości jest język, którego poznanie stanowi klucz do pełnego zrozumienia kultury ponad 1,3 mld mieszkańców Chin. Teraz, dzięki Chineasy, każdy z polskich czytelników będzie miał doskonałą okazję do pokonania „wielkiego muru” języka chińskiego i rozpoczęcia podróży w głąb kultury Państwa Środka. 
 
Książka Chineasy to zupełnie nowe rozwiązanie w  nauczaniu języka chińskiego. Wykorzystuje unikalną metodę ShaoLan, która gwarantuje szybkie postępy w nauce i bardzo przyjazne przyswajanie wiedzy. W ciągu kilkunastu miesięcy od premiery, metoda Chineasy zyskała ogromną popularność na całym świecie i stała się jednym  z najpopularniejszych sposobów nauczania języka chińskiego. Jesteśmy przekonani, że przygotowane przez nas wydanie podbije również serca polskich czytelników – powiedział Michał Skuba, Dyrektor Zarządzający Wydawnictwo Naukowe PWN.
 
Chineasy to rewolucyjna wizualna metoda przekształcania kluczowych znaków chińskich w piktogramy, które łatwo zapamiętać. W trakcie lektury Czytelnik stopniowo poznaje małe zestawy elementów konstrukcyjnych (kluczy), dzięki którym może budować  nowe znaki i wyrażenia, a nawet proste zdania. Każdy z zaprezentowanych w książce znaków posiada polskie tłumaczenie i zapis pin yin (fonetyczny zapis wymowy). System stopniowego rozbudowywania znaków i wyrażeń przedstawionych w postaci prostych ilustracji pomagają w bardzo szybki i przyjazny sposób odczarować jeden z najtrudniejszych języków świata.

Chineasy
 

Poznanie języka chińskiego stanowi pierwszy i zarazem niezbędny krok do pełnego zrozumienia kultury i tradycji Chin. To właśnie w języku ukryte są wartości i zasady, którymi kierujemy się w codziennym życiu, również w relacjach biznesowych. Chineasy stanowi doskonałe narzędzie do poznania jednego z najtrudniejszych języków świata oraz dalszego zacieśnienia wielopłaszczyznowych relacji pomiędzy Polską a Chinami  – dodaje Weiren ZHAO, Dyrektor Generalny Tri-Ring International Sp. z o.o. 
 
Metoda Chineasy została opracowana w 2011 r. przez chińską pisarkę ShaoLan. Od lat mieszkająca w Londynie, początkowo poszukiwała sposobu, który pomógłby jej anglojęzycznym dzieciom nauczyć się pisać po chińsku. Obserwując, jak wiele kłopotu sprawia im chiński alfabet, postanowiła znaleźć rozwiązanie, które ułatwi jego zapamiętywanie. W ten „domowy” sposób powstały unikalne piktogramy, które zrewolucjonizowały naukę języka chińskiego na całym świecie. 
 
Metoda Chineasy została po raz pierwszy zaprezentowana publicznie podczas obywającej się w Kalifornii konferencji TED w 2013 r. i bardzo szybko zyskała rzeszę sympatyków chińskiej kultury. Obecnie książka dostępna jest już w kilkudziesięciu państwach na całym świecie, a debiutujące właśnie polskie wydanie będzie 13 wersją językową w rodzinie Chineasy. 
 
O autorze Chineasy
ShaoLan to pisarka, obecnie mieszkająca w Londynie. W trakcie swojej kariery zawodowej związana była przede wszystkim z sektorem nowoczesnych technologii. Jest autorką czterech książek poświęconych oprogramowaniu komputerowemu, które na Tajwanie stały się bestsellerami. W połowie lat dziewięćdziesiątych, w wieku zaledwie 24 lat założyła firmę technologiczną pAsia, która w ciągu kilku lat stała się jednym z kluczowych przedsiębiorstw branży informatycznej w Azji. W 2000 r. ShaoLan odeszła z firmy i rozpoczęła studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Cambridge, a kilka lat później założyła firmę Caravel Capital inwestującą w spółki technologiczne. Zajmowała również stanowiska dyrektorskie w pięciu brytyjskich firmach sektora nowoczesnych technologii. Obecnie ShaoLan jest członkiem rad nadzorczych kilku organizacji non-profit w Wielkiej Brytanii, w tym Saïd Business School of Oxford University, The Victoria and Albert Museum, Asia House i New School Network.