Co zrobić, by Twoje dziecko pokochało naukę języka angielskiego?

Dodatkowy dylemat, to kiedy zacząć naukę języka obcego. Oczywiście najlepiej jak najwcześniej, gdyż młody mózg lepiej chłonie wiedzę i szybciej ją przetwarza w praktyczne zastosowanie. Umysł dziecka w pierwszych sześciu latach życia jest bardzo chłonny, wtedy tworzą się w mózgu najważniejsze połączenia między komórkami nerwowymi, które mają wpływ na sukcesy dziecka w szkole, a później i w dorosłym życiu. Nawet jeśli rodzic nie zna doskonale języka, i tak może uczyć dziecko. Warto wtedy skorzystać ze słowników i innych pomocy naukowych. Możecie też wspólnie poznawać nowe zwroty.

Najlepiej sprawdza się nauka w formie zabawy. Obrazki ilustrujące słowa, zagadki, rebusy – to dla dziecka najciekawsze formy poznawania nowych słówek. Nie trzeba od razu wyjeżdżać do Londynu. Można wybrać się w językową podróż i zabawę z Kredziakami na Bazgroszyt.pl  Big Pen – przyjaciel Ryska, Kredzi i Kolorozaursa – zabierze dzieci w świat odkrywania języka angielskiego z wyobraźnią. Dziecko pozna wiele ciekawych angielskich słówek, a wykonując ćwiczenia będzie trenować także motorykę rączki.

Edukacyjny portal dla dzieci Bazgroszyt.pl przygotował dla Was specjalne kreatywne kolorowanki do nauki języka angielskiego, Kredziaki w twórczy sposób zapraszają dzieci do nauki języka i poznawania nowych słówek. My name is Big Pen – mówi nowy Bazgroszytowy bohater, prosto z Londynu.

Co dają Twojemu dziecku ćwiczenia z Bazgroszytem:

•    okazję do doskonalenia precyzji ruchów ręki,
•    możliwość poznania angielskich słówek jeszcze przed rozpoczęciem nauki w szkole,
•    dużą porcję wiedzy o świecie podaną w lekkiej formie

Dobrym sposobem jest też dawanie dziecku jak najwięcej okazji do „osłuchania się” z językiem. Doskonale przydadzą się piosenki po angielsku – zwłaszcza te śpiewane przez maluchy. Można puszczać bajki na DVD – najpierw po polsku, a potem po angielsku. Kiedy dziecko zna już fabułę, łatwiej mu będzie oglądać i uczyć się.

Dzieci łatwiej się komunikują, zapewne dlatego, że w przeciwieństwie do dorosłych nie boją się popełniać błędów. Poza tym nauka drugiego języka wygląda u nich tak samo jak pierwszego, rodzimego, uczenie nie wymaga dodatkowego wysiłku. Warto dać dziecku swobodę, nie oceniać jego postępów i nie wymagać za wiele. Wówczas będzie się uczyć dużo bardziej chętnie.

Więcej na:
www.bazgroszyt.pl
www.facebook.com/mowimyobrazami