„Gwiazdka z nieba” – projekt edukacyjny

 
Pakiet zawiera 7 komponentów: 
 
1. Książka [karton, 20 stron] + CD [20 rymowanek, 5 piosenek]
Bohaterką KSIĄŻKIjest Gwiazdka, która przylatuje do dziecka w odwiedziny swoją rakietą. W dziesięciu rozdziałach poznajemy poszczególne pory dnia dziecka oraz Gwiazdki. Historie przedstawione są w licznych rymowankach i melodyjnych, łatwych do zaśpiewania piosenkach. Większość tekstów zawiera elementy dźwiękonaśladowcze zalecane przez logopedów jako element wspierający rozwój mowy dziecka.

2. Maskotka [wymiary: 18 cmx15cm]
MASKOTKA GWIAZDKA może być dla dziecka sygnałem, że teraz mówimy po polsku. Wprowadzenie jej do zabawy pozwala na zmianę perspektywy, a rodzic, odgrywając rolę Gwiazdki, może każdorazowo modulować głos, zmieniać intonację. Takie aktorskie zabawy są szczególnie lubiane przez dzieci. Oprócz funkcji edukacyjnej maskotka ma szansę stać się ulubioną zabawką dziecka. Maskotka wyprodukowana jest z normami zharmonizowanymi z dyrektywą 2009/48/EC i jest opatrzona znakiem CE.
 
3. Zeszyt ćwiczeń [76 stron] + CD [52 odsłuchy]
ZESZYT ĆWICZEŃ, podobnie jak KSIĄŻKA, składa się z 10 rozdziałów. W każdym z nich wyodrębniona została strona, która zawiera informacje przeznaczone dla rodziców. Różnorodne zadania plastyczne (kolorowanie, wyklejanie, rysowanie po śladzie, łączenie elementów w pary itd.) utrwalają słownictwo, a także ćwiczą małą motorykę i doskonalą umiejętność logicznego myślenia. Część zadań wymaga użycia naklejek, które dziecko musi odnaleźć i przykleić we właściwym miejscu. Zeszyt ćwiczeń zawiera również karty do gry memory, ćwiczącej pamięć i spostrzegawczość dziecka. Na końcu umieszczone zostały
teksty tradycyjnych rymowanek i piosenek, które znane są Polakom od pokoleń.
 
4. Kolorowanka [22 kolorowanki]
KOLOROWANKA to zbiór 22 rysunków, które tematycznie powiązane są ze słownictwem prezentowanym w KSIĄŻCE GWIAZDKA Z NIEBA oraz ćwiczonym w ZESZYCIE. Kolorując obrazki, dziecko zyskuje kolejną okazję do utrwalenia poznanych słów, powtarza nazwy kolorów i uczy się prawidłowo trzymać kredkę. Rysunki zostały rozmieszczone w KOLOROWANCE według zasady: po lewej stronie znajdują się proste, pojedyncze przedmioty, które powinny być pokolorowane samodzielnie przez dziecko, natomiast po prawej stronie przedmiot zostaje powtórzony i wkomponowany w otoczenie.
 
5. Piosenki Gwiazdki [5 piosenek]
Zawarty w PIOSENKACH GWIAZDKI zapis nutowy daje rodzicom, rodzeństwu i dziadkom, którzy grają na instrumentach, możliwość wspólnego muzykowania z dzieckiem.
 
6. Plakat [ wymiary: [60cm x 40cm]
PLAKAT z uśmiechniętą Gwiazdką jest miłym elementem dekoracyjnym, przeznaczonym do powieszenia w pokoju dziecka. Został tak zaplanowany, aby można go było jednocześnie wykorzystać jako przestrzeń projektową. Wolne miejsce wokół postaci Gwiazdki można stopniowo zapełniać wszelkimi pracami dziecka, wykonanymi podczas zabawy z ZESZYTEM ĆWICZEŃ i KOLOROWANKĄ. W ten sposób powstanie wyjątkowa pamiątka, która utrwali przyjemne chwile spędzone z Gwiazdką i z językiem polskim.
 
7. Wskazówki dla rodziców [16 stron]
W broszurze została zamieszczona propozycja strategii pracy z poszczególnymi komponentami pakietu. Rodzice znajdą tu spis słów i zwrotów, które dziecko pozna w czasie zabawy z Gwiazdką. Polecamy również ciekawe blogi, portale i artykuły poświęcone dwujęzyczności oraz ogólnemu rozwojowi dziecka.
 
 
Gwiazdka z nieba

Ze względu na ogromne zróżnicowanie umiejętności dzieci z przedziału wiekowego 1–3 lata, wynikające z naturalnego rozwoju, jak i indywidualnych predyspozycji, proponujemy, aby pierwszy etap przygody z językiem polskim rozpocząć od zabawy z głównymi komponentami tj. książką GWIAZDKA Z NIEBA. POLSKIE RYMOWANKI I PIOSENKI DLA DZIECI DWUJĘZYCZNYCH (wraz z płytą CD) oraz maskotką. Moment rozpoczęcia pracy i zabawy z pozostałymi komponentami Pakietu, tzn. z ZESZYTEM ĆWICZEŃ, KOLOROWANKĄ, PIOSENKAMI GWIAZDKI i PLAKATEM, pozostawiamy do decyzji rodziców, którzy najlepiej są w stanie ocenić, kiedy dziecko jest już gotowe do wykonania  zadań utrwalających i poszerzających słownictwo.
 
Pakiet edukacyjny Gwiazdka z nieba
Wiek: 1-3
Cena: 89 zł
Wydawnictwo Prolog Publishing, Kraków 2017