Jak pomóc dziecku rozwijać pasje i zainteresowania?

 
Na pewno pomocne będą książki edukacyjne, pełne barwnych ilustracji oraz zaskakujących faktów i ciekawostek. Oddziałując na wyobraźnię dziecka, ułatwiają przyswajanie wiedzy i zachęcają do własnych poszukiwań.  
 
Twoje dziecko pyta o Słońce, Księżyc i gwiazdy? Sięgnijcie po książkę Disney Uczy. Nocne niebo. Książka odkrywcy. To wyjątkowa propozycja dla każdego małego badacza Układu Słonecznego. Ta fascynująca książka pełna jest wspaniałych zdjęć, pięknych kolorowych ilustracji i infografik. Dzięki nim dzieci będą mogły poznać bliżej galaktykę i wiele ciekawych zjawisk, jakie zachodzą na naszym niebie. Poznają sekrety zorzy polarnej, dowiedzą się m.in. skąd się biorą noc i dzień, ile lat i jaką temperaturę ma słońce. Ta książka sprawi, że Wasza pociecha zostanie małym ekspertem w dziedzinie Układu Słonecznego. Wszystkie informacje są podane w atrakcyjnej dla dziecka formie, a zjawiska przedstawione w prosty sposób, żeby mały odkrywca wszystko zrozumiał. Książka otrzymała pozytywną rekomendację dr inż. Anny Karczemskiej, która wykłada na kierunku Inżynieria Kosmiczna i pracuje naukowo na Politechnice Łódzkiej. 

Przede wszystkim doceniona została forma ujęcia tematu – ciekawa, ale jednocześnie zrozumiała dla młodego czytelnika, oraz bogactwo ilustracji.

Disney Uczy Nocne niebo
 
Wszechświat jest niesłychanie fascynujący – dzieci to czują i chętnie poznają jego tajemnice. Nocne niebo. Książka odkrywcy z serii Disney Uczy może stać się jedną z ulubionych pozycji na półkach młodych odkrywców. 
Zorza polarna jest przepięknym zjawiskiem – ale nie jedynym, które przyciąga wzrok do niezwykłego nocnego nieba. Lektura książki w prosty, a jednocześnie naukowo rzetelny sposób zaspokoi ciekawość młodych czytelników i odpowie na liczne pytania na temat zorzy i innych zjawisk w kosmosie. Ilustracje pomogą rozwinąć wyobraźnię i zainspirują do samodzielnych poszukiwań, co stanowić będzie nieoceniony kapitał dla dalszego rozwoju i edukacji. 
Książka, którą trzymają Państwo w rękach, to na pewno dobra inwestycja i cenna pozycja w domowej biblioteczce. Może dzięki niej nasz młody odkrywca pewnego dnia zostanie dorosłym odkrywcą… Zachęcam i gorąco polecam!”
dr inż. Anna Karczemska wykłada na kierunku Inżynieria Kosmiczna, pracuje naukowo w Instytucie Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej. Członkini Polskiego Towarzystwa Meteorytowego.
 
Kolejną książką, która pomoże wzbogacić wiedzę dziecka, a jednocześnie rozbudzić zainteresowania i pasje jest Disney Uczy. Oceany. Książka odkrywcy
 
Disney Uczy. Oceany

Tytuł z pewnością zainteresuje wszystkich małych pasjonatów świata oceanów. Podczas lektury tej książki dzieci będą mogły przyjrzeć się z bliska podwodnemu światu, od wypełnionej słońcem rafy koralowej po najciemniejsze głębiny. Poznają tajemnice morskich zwierząt i różne zjawiska związane z oceanami. W książce wszystkie ciekawe świata dzieci znajdą odpowiedzi na wiele pytań dotyczących podmorskich głębin. Dowiedzą się m.in. po co ośmiornica udaje flądrę, dlaczego pewien bliski krewniak Nemo nazywany jest chirurgiem oraz czym jest echolokacja.  Wszystkie informacje zawarte w książce zostały naukowo dokładnie sprawdzone. Polską edycję merytorycznie konsultowała i pozytywnie oceniła dr hab. Urszula Janas, prof. nadzw. Uniwersytetu Gdańskiego.

Już od najmłodszych lat fascynował mnie świat mórz i oceanów. Dzięki książkom czytanym w dzieciństwie zaczęłam interesować się tętniącym w wielkich wodach życiem. Przerodziło się to w prawdziwą trwającą do dziś oceanograficzną pasję. Pasję do mórz, roślin oraz zwierząt wodnych, do uczenia się i poznawania tego fascynującego i barwnego świata. Później, oglądając z córką filmy „Gdzie jest Nemo” i „Gdzie jest Dory”, z przyjemnością patrzyłam na zachwyt dziecka niezwykłością i różnorodnością podwodnego życia. Właśnie dlatego z pełnym przekonaniem polecam dzieciom i ich rodzicom wypełnioną ciekawymi informacjami i barwnymi zdjęciami publikację Oceany. Książka odkrywcy z serii Disney Uczy. Zanurzmy się z Dory i jej przyjaciółmi w głębiny oceanu wiedzy!
dr hab. Urszula Janas, prof. nadzw. UG, biolog morza, Instytut Oceanografii, Uniwersytet Gdański.
 
Podczas lektury dzieciom towarzyszą ich ulubieni bohaterowie. Przedszkolaki  chętnie i z łatwością przyswajają  nowe informacje, a wszystko, co jest podane w atrakcyjnej formie, na pewno pomoże im rozbudzić zainteresowania. Każda wiedza wzbogaca dziecko, uczy kojarzenia faktów, a przede wszystkim pomaga zrozumieć otaczający świat. 

Książki ukazały się na rynku w lipcu tego roku nakładem wydawnictwa AMEET.

Więcej na www.ameet.pl