Polska platforma muzyczna na Kickstarterze

 
Domowa platforma e-learningowa dla niemowląt i dzieci, której celem jest rozwinięcie wrodzonego talentu muzycznego dziecka
Przyczynia się do wzrostu IQ dzieci nawet o 18%
Jest narzędziem inspirującym rodziców do wspólnej zabawy z dzieckiem poprzez aktywne tworzenie muzyki. Bez względu na wykształcenie muzyczne rodzica.
 
Pomelody to pierwsza na świecie platforma e-learningowa dla niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym, która dziś zadebiutowała na platformie crowdfundingowej Kickstarter. Pomelody inspiruje do zabawy muzyką, a także wspiera budowanie więzi rodzinnych. Podczas kampanii na Kickstarterze pomysłodawcy platformy zawalczą o fundusze m. in. na stworzenie bezpłatnej wersji dla domów dziecka na całym świecie.
 
Pomysłodawcami platformy są profesjonalni muzycy Adam i Anna, którzy będąc rodzicami dwójki dzieci, wiedzą w jak dużym stopniu muzyka wpływa na rozwój najmłodszych. To właśnie dlatego próbowali znaleźć sposób na wykorzystanie muzyki w radosnym spędzaniu czasu i budowaniu relacji z dziećmi.
 
Istnieje naprawdę niewiele rozwiązań, które pozwalają na zabawę i naukę poprzez muzykę. Stąd decyzja o rozpoczęciu prac nad naszym autorskim, kompleksowym systemem edukacji muzycznej da dzieci – wyjaśnia Adam Weber, pomysłodawca platformy Pomelody. Dlatego postanowiliśmy zaprojektować serię specjalnie przygotowanych zajęć online, piosenek, animowanych poradników teorii muzyki dla rodziców oraz muzycznych filmików rysunkowych dla dzieci – dodaje. Efektem tej pracy jest pierwsza łatwo dostępna (online na PC, laptopie i tablecie) platforma dla rodziców, pozwalająca im cieszyć się muzyką wspólnie ze swoimi małymi dziećmi. To w rzeczywistości pierwsze rodzinne lekcje muzyki dostępne w formie video.
 
Ostatni krok do sukcesu
 
Prace nad programem (pierwszy sezon jest już gotowy) oraz budową platformy są zaawansowane i znajdują się na końcowym etapie. Aby sfinalizować projekt pomysłodawcy potrzebują zebrać 30 000 USD. Wsparcie finansowe pozwoli na produkcję kolejnych sezonów, które będą ukazywać się co kwartał oraz zakończenie tworzenia interaktywnej platformy Pomelody. Będzie ona dostępna dla użytkowników na początku 2018 roku.
 
W skład każdego sezonu wchodzi:
kolekcja 25 piosenek – skomponowana, nagrana i wyprodukowana przez 12 różnych zespołów/artystów
10 filmów Pomelody z zajęciami muzycznymi dla całej rodziny
3 animowane wykłady z teorią muzyki dla rodziców
muzyczne filmiki rysunkowe dla dzieci
śpiewnik 
 
Dla pierwszych kilkudziesięciu osób, które zdecydują się wesprzeć projekt na Kickstarterze, Pomelody przygotowało specjalną ofertę ze zniżką ponad 50% na pierwszy sezon programu.
 
Muzyka bez ograniczeń dla wszystkich dzieci
 
Co ważne, twórcy Pomelody postawili sobie jeszcze jeden cel – zdobycie kwoty 55 000 USD, która umożliwi rozwój wersji platformy w wersji dla organizacji, zapewniając tym samym bezpłatny  dostęp do Pomelody domom dziecka na całym świecie. 
 
Muzyka jest potężnym medium, pozwalającym stymulować wyobraźnię dziecka. Korzyści z niej płynące wykraczają poza okres dzieciństwa. Jak podaje wiele raportów, porównując dzieci, które miały i nie miały styczności z muzyką w pierwszych latach swojego życia, IQ u tych pierwszych w dorosłym życiu może być wyższe nawet o 18%. Choć dane te są same w sobie motywacją do aktywności muzycznej, to najważniejsza pozostaje czysta radość i więź między dzieckiem a rodzicami lub jego opiekunami, która wówczas powstaje. To one sprawiają, że interakcja z muzyką staje się magiczna. – mówi Adam Weber, pomysłodawca Pomelody. Pomelody to doskonała okazja do budowania rodzinnych relacji, nauki, ale też zabawy i pobudzania do aktywności następnego pokolenia. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że to właśnie my możemy wprowadzać ten projekt na rynek. Mamy nadzieję, że uda nam się całkowicie osiągnąć nasz dodatkowy cel na Kickstarterze, co pozwoli nam na przekazanie swobodnego dostępu do platformy dzieciom z domów dziecka na całym świecie – dodaje.
 
Pomocne linki
Video Pomelody: http://youtu.be/z4J6y1LuOV8
Wywiad z pomysłodawczynią Pomelody: https://www.youtube.com/watch?v=rAn3XNWqknU 
Dodatkowy cel na Kickstarterze: http://youtu.be/RE8VEwpRsRQ 
 
Pomelody to kompleksowy system edukacji muzycznej online dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat oraz ich rodzin. To pierwsza na świecie platforma e-learningowa edukacji muzycznej dla niemowląt i przedszkolaków.
Pomelody zostało zaprojektowane od podstaw, tak aby w najpełniejszy sposób pobudzić potencjał muzyczny dziecka, dając rodzicom (nawet osobom nieposiadającym zdolności muzycznych) możliwość budowania więzi oraz zabawy z najmłodszymi poprzez muzykę. Co kwartał Pomelody będzie udostępniać nowy sezon online, z którego można korzystać za pośrednictwem komputera, laptopa lub tabletu.