Praca z dziećmi w Kids World jest naszą pasją – rozmowa z Martą Szczepańską i Kingą Dąbrowską

 
Kiedy powstało przedszkole integracyjne Kids World i skąd pomysł na taki profil?
 
Przedszkole działa już 6. rok (od 2010 roku). Na początku była to placówka z ukierunkowaniem na język angielski, jednak pojawiająca się coraz większa liczba dzieci z wyzwaniami rozwojowymi i chęć wspierania ich specjalistycznie, skłoniła nas do tego, by stać się placówką integracyjną.
 
W jednej grupie jest maksymalnie 10 dzieci. Jakie daje to korzyści?
 
Kameralne grupy dają możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka, jak również wspierają łatwą adaptację. Nauczyciele w codziennej pracy stawiają na indywidualne potrzeby rozwojowe swoich podopiecznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wychwycić szybko uzdolnienia u dzieci, które możemy rozwijać, jak również trudności, na które należy zwracać uwagę i korygować. Współpracujemy też z rodzicami oraz jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje z ich strony.
 
Na co stawiacie w pracy wychowawczej?
 
Przede wszystkim uczymy dzieci zacierania granic, tolerancji, empatii, bezwarunkowego niesienia pomocy innym.
 
Kto pracuje w Kids World?
 
Nasza kadra to dziewczyny z pasją do pracy z dziećmi, wykształcone w kierunku wychowania przedszkolnego/wczesnoszkolnego. W skład naszego zespołu wchodzą także specjaliści: psycholog, pedagog, pedagog specjalny, logopeda, rehabilitant oraz terapeuta integracji sensorycznej, którzy wspierają dzieci w codziennej pracy.
 
Jednak Kids World to nie tylko przedszkole…
 
Przy przedszkolu działają dwie grupy żłobkowe. Nasza placówka to idealne rozwiązanie dla rodziców posiadających dzieci w zbliżonym wieku, wspólne miejsce dla maluszka i przedszkolaka! Jednocześnie każde dziecko pracuje w swojej grupie wiekowej.
 
Na uwagę zasługuje też duża przestrzeń, jaką macie dla dzieci.
 
Placówka Kids World zlokalizowana jest w domu wolnostojącym. Do dyspozycji dzieci są 4 poziomy o powierzchni ponad 500 m2. Do tego posiadamy ogród o powierzchni ponad 1000 m2. W ogrodzie rosną drzewa owocowe. Przedszkole urządzone jest w stylu skandynawskim. Stawiamy na minimalizm kolorów i zabawek.
 
Gdyby miały Panie w kilku słowach przedstawić dewizę Kids World, to jak by ona brzmiała?
 
Jesteśmy otwarci na każde dziecko, podążamy za jego potrzebami. Praca z dziećmi jest naszą pasją!
 
Dziękujemy za rozmowę.
 
Kids WOrld
 
Oferta przedszkola Kids World
Kids World to placówka integracyjna z 4 grupami przedszkolnymi i 2 żłobkowymi. Wyróżniają ją:
– małe grupy – do 10 osób – nie łamiemy tej zasady!!!
– liczna, młoda i wykwalifikowana kadra. Niemal w każdej grupie pracuje po 2 nauczycieli.
– liczne zajęcia w ramach czesnego, rozwijające zainteresowania dzieci, takie jak: arteterapia, muzykoterapia wg Gordona, Safe kid – elementy samoobrony, codzienny kontakt z językiem angielskim metodą immersji, matematyka z programem Świat Liczb Willego i wiele innych
– opieka psychologa, logopedy, fizjoterapeuty
– własna sala SI
– dzieci pięcioletnie uczestniczą w Międzynarodowym Programie dotyczącym emocji, pn. „Przyjaciele Zippiego”, a grupa „O” w Trening Umiejętności Społecznych
– niezliczona ilość zajęć cyklicznych, takich jak: Juice day, gdzie dzieci same wyciskają sobie przez cały dzień soki z ulubionych warzyw i owoców, zajęcia „Savoire vivre”, eksperymentowanie z zajęciami „Mali odkrywcy”, zabawa i kontakt z psami na Dogoterapii z Bronką
– uczy dzieci tolerancji i akceptacji dla inności
– razem z dziećmi włącza się do wielu akcji charytatywnych, jak np. Szlachetna Paczka.
 
Integracyjne Przedszkole Niepubliczne
„Kids World”
ul. Wyborna 4
03-681 Warszawa
tel. 517 218 077