Trening umysłu przy wspólnej zabawie! Z Kapitanem Nauką

 
Jednymi z najlepszych form zabawy, które wspierają rozwój umysłowy maluchów, są łamigłówki i zagadki. Rozwiązywanie zagadek to nie tylko atrakcyjna rozrywka dla najmłodszych, lecz także taki sposób nauki, który pozwala mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Takie podejście do uczenia się, kształtowane od dzieciństwa, ułatwia start w szkole i pomaga lepiej radzić sobie w nowych, nieznanych dotąd dziecku sytuacjach.
 
Warto zadbać przede wszystkim o to, by nauka była dla dziecka przyjemnością. Kolorowe, zabawne obrazki ułatwiają zapamiętywanie, a wiedza o świecie podana w formie ciekawych pytań i zadań będzie zachęcać do samodzielnych poszukiwań i uczyć myślenia przyczynowo-skutkowego. Ilustracje nie tylko wspomagają naukę, lecz także pobudzają wyobraźnię i kształtują poczucie estetyki od najmłodszych lat.
 
Zagadki obrazkowe z serii Kapitan Nauka to książeczka edukacyjna w formie połączonych kart, która gwarantuje świetną, wielogodzinną zabawę i rozwija różne kompetencje, m.in.: społeczne, emocjonalne i językowe. Dzięki zabawie z zagadkami obrazkowymi dzieci poszerzają zakres słownictwa, uczą się zasad zdrowej rywalizacji, ustalania reguł oraz czekania na swoja kolej. Z pomocą kart możesz uczyć swoje dziecko języka angielskiego i zasad ortografii, wprowadzić je w świat matematyki, rozwijać jego zdolność myślenia logicznego i wnioskowania, koncentrację, pamięć i spostrzegawczość, a także, po prostu, dostarczyć mnóstwo radości.
 
Zagadki obrazkowe zostały przygotowane przez doświadczonych pedagogów i specjalistów specjalnie z myślą o dzieciach, ich potrzebach i są dostosowane do poszczególnych grup wiekowych: 3-5 oraz 6-9 lat. Każdy zestaw zawiera około 100 zagadek o różnym stopniu trudności na 50 kolorowych, dwustronnych kartach. Po jednej stronie każdej karty znajdują się jedna lub dwie interesujące zagadki z zabawnymi ilustracjami, a po drugiej – rozwiązania, dzięki czemu dziecko szybko może samodzielnie sprawdzić odpowiedź lub wiedzę dorosłych, jeśli odwrócimy role. Nauka podczas wspólnej zabawy z opiekunami będzie również doskonałą propozycją na twórcze spędzanie wolnego czasu i pogłębianie więzi z dzieckiem.

Zagadki obrazkowe Kapitan Nauka

 
W skład serii wchodzą następujące zestawy:
Zagadki obrazkowe Łamigłówki (3-5 lat)
Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne (3-5 lat)
Zagadki obrazkowe Angielski (3-5 lat)
Zagadki obrazkowe Zabawy logiczne (6-9 lat)
Zagadki obrazkowe Koncentracja (6-9 lat)
Zagadki obrazkowe Czytanie Koncentracja Pamięć (6-9 lat)
Zagadki obrazkowe Ortografia (6-9 lat)
Zagadki obrazkowe Angielski (6-9 lat)
 
Wszystkie tytuły z edukacyjnej serii Kapitan Nauka można kupić w sieciach Empik, Smyk, Matras, w dobrych księgarniach oraz na www.KapitanNauka.pl.
 
Więcej informacji na www.KapitanNauka.pl
 
Kapitan Nauka jest również na facebooku: www.facebook.com/KapitanNauka