Wstąp do Akademii Mądrego Dziecka

Marzymy o dzieciach, które będą szczęśliwe i mądre, poradzą sobie dzielnie w przedszkolu i szkole, nie tylko podołają obowiązkom, ale odniosą sukcesy, będą lubiane i szanowane w grupie rówieśników. Marzymy o dzieciach, z których będziemy dumni (choć… nie zawsze potrafimy być z nich dumni), o dzieciach, które wyrosną na mądrych i dojrzałych dorosłych.


Jednak wiadomo powszechnie, że… nie tylko marzymy, nie tylko wierzymy, ale wiemy, że możemy coś zrobić, i coś robimy – pokazuje to praktyka pedagogiczna, pokazuje to życie. Lepiej lub gorzej, mniej lub bardziej wytrwale, mniej lub bardziej skutecznie, z uśmiechem lub bez uśmiechu na twarzy… w wirze zabieganego dzisiaj i skoncentrowanego na sobie świata. Ale na dziesięć minut, proszę, zapomnijmy o gonitwie, o terminach, o obowiązkach, o rachunkach. Zatrzymajmy się na chwilę i spędźmy wspólnie ten czas.

Bo przecież dzieci mogą być szczęśliwe, radosne i mądre, jeśli tylko nie będziemy im przeszkadzać i… trochę pomożemy.

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA
serdecznie zaprasza
Dzieci w wieku 2-5 lat oraz Dorosłych
do wspólnej radosnej i mądrej zabawy!
Bądźmy bliżej naszych dzieci!

Akademia Mądrego Dziecka


Od radości pozostawiania prostego śladu do radości tworzenia

Kolejne serie książeczek dla dzieci w Akademii Mądrego Dziecka to zabawne proste historyjki, kolorowanki, naklejanki i… wspaniały sposób na ćwiczenie sprawności manualnych, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, zdobywanie podstaw matematycznego myślenia, inspiracja do zadawania pytań i rozmawiania, radość doświadczania własnego sprawstwa od pozostawiania prostego śladu na kartce po radość tworzenia!


Akademia Mądrego Dziecka


Nawet maluchy przeżyją radość i sukces kolorowania i tworzenia ilustracji. Proste, wyraźne czarne linie konturowe pozwolą wybić rysunek na tle zamalowanym zamaszystymi ruchami przez dziecko, niezależnie od tego, jaki styl malarski w tym wieku ujawni i jakie techniki zastosuje . Mniejsze i większe formaty papieru, różnorodność linii konturowych: czarne ciągłe i przerywane, szare różnej szerokości ciągłe i przerywane, pełne i niedokończone pozwalają puścić wodze plastycznych fantazji i dzieci, i dorosłych. A do tego naklejki wielokrotnego użycia i wielokrotna radość naklejania.
 

Rysuję sobie Akademia Mądrego dziecka  Rysuję sobie Akademia Mądrego Dziecka


I jeszcze więcej radości i zabawy

Kolejne książeczki to kolejne niespodzianki. Poszukiwanie, zgadywanie, porządkowanie, naprawianie zabawnych błędów, uszczęśliwianie i pocieszanie bohaterów. Ilustracjom towarzyszą proste wyrazy, zdania i cyfry, wielokrotnie powtarzane, oraz zabawne rymowanki.


Akademia Mądrego Dziecka


Kolejne strony każdej książeczki pozwalają dzieciom przeżywać radości:

– zostawiania śladu na kartce papieru i doświadczania własnej sprawczości,
– poszukiwania i znajdowania, odkrywania i dopasowywania,
– zmieniania sytuacji: odkrywania i naprawiania zabawnych błędów, uszczęśliwiania sympatycznych postaci,
– wielokrotnego powtarzania tego, co sprawia największą frajdę,
– porządkowania i tworzenia.

Dzieci właśnie w ten sposób uczą się – choć nie są tego absolutnie świadome – że mogą mieć wpływ, zmieniać na lepsze, tworzyć…

Porysujmy, pooglądajmy, porozmawiajmy… I bądźmy bliżej naszych dzieci

Zabawne i dynamiczne ilustracje dostosowane do wieku dziecka zachęcają do rozmów. Jak pisał niegdyś profesor Stefan Szuman, jak zachęca dziś niejednokrotnie profesor Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, jak zachęca wiele współczesnych autorytetów, rozmawiajmy z dziećmi podczas oglądania ilustracji. To właśnie te proste obrazki przemawiające do wyobraźni małego dziecka prowokują je do zadawania wielu pytań. Historyjki snute przy tej okazji stają się pretekstem do rozmów o świecie, o uczuciach, , których dziecko już doświadcza, nie rozumie i chce poznawać.


Bobik bada świat Akademia Mądrego Dziecka  Bobik wędruje Akademia Mądrego Dziecka


By uczyć tego, co najważniejsze

Akademia Mądrego Dziecka niejako przy okazji rysowania, naklejania, czytania i dobrej zabawy uczy dzieci tego, co najważniejsze – radości życia, radości bycia człowiekiem, radości bycia na świecie z innymi! Bo przecież, jak powiedział Robert Fulghum,  wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, uczymy się w przedszkolu.

Wstąp do Akademii Mądrego Dziecka i… baw się razem z nami!

Anna Boboryk,
pedagog, psycholog,
redaktorka i autorka książek i podręczników dla dzieci

Więcej informacji na temat serii na: http://www.akademiamadregodziecka.pl/ i na FB/CzytanieToDziała

MATERIAŁ PROMOCYJNY