Żuczki uczą angielskiego – o serii Baby Beetles

Seria (dostępna w zestawie, w wygodnej skrzyneczce lub w formie pojedynczych egzemplarzy) składa się z 4 niewielkich książek, a każda z nich ma swojego bohatera.  Wewnątrz znajdują się opisy kolorowych żuków, wskazówki dla rodziców i 2 płyty – CD, każda z dziesięcioma piosenkami i DVD, gdzie piosenki wzbogacone są animowanymi teledyskami.

Jeśli już wspomniałam o teledyskach, to są one dostosowane kolorystyką, kształtami, a nawet szybkością zmieniającego się obrazu do najmłodszego widza. Mam w domu trzyipółlatkę (ale to chyba już dość duży widz) i mogę z przekonaniem stwierdzić, że zdecydowanie młodsze dzieci – jak to jest napisane na opakowaniu – nawet niemowlaki (cóż, może jednak warto chwilę poczekać), poradzą sobie z odbiorem takich filmów.

zuki1

Piosenki są wyśpiewane dość wolno, wyraźnie – więc zrozumiale, przez sympatyczne dziecięce głosy. Warto też zwrócić uwagę, że są krótkie i zawierają powtórzenia, więc maluchy bardzo szybko zaczynają wypowiadać mniej lub bardziej poprawnie angielskie słowa. Nie przytłacza małego widza nadmiar bodźców, ilość nowych wyrazów, a obraz też nie rozprasza i pozwala skupić się na słowach.

zuki2

Każdy z bohaterów jest inny, a więc, proszę Państwa, mamy tu: energicznego, pomysłowego, zielonego Zooma; specjalistę od liczenia do trzech, uczuciowego, czerwonego Ring Ringa; kochającego przyrodę wielbiciela ogrodów, niebieskiego Splish Splasha  i porządnickiego, pilnego i przypominającego o ważnych sprawach, żółtego Tick Tocka. Dzieci mogą znaleźć pośród „robaczków” i ich cech własne odbicia, co sprawia, że szybko zaczynają przyjaźnić się z bohaterami.

zuki3

Baby Beetles
w sposób nieinwazyjny, bez nadęcia i nastawienia na mega efekty, zaznajamiają najmłodsze dzieci z językiem obcym. Powoli wprowadzają malucha w świat angielskiego, przyzwyczajają do brzmienia słów. Nagranie na CD pozwala na słuchanie piosenek żuczków nie tylko w domu, ale np. w czasie jazdy samochodem. Sami będziecie zadziwieni, jak szybko wpadają w ucho i na jak długo pozostają w pamięci poszczególne teksty!

Żuczki dają się lubić i nawet zdeklarowana przeciwniczka nauki angielskiego (lat 3,5) przy drugim wysłuchiwaniu płyty zaczęła śpiewać.

Karolina Zakrzewska

Baby Beetles
Selby Claire
wyd. Agora
wiek: 1+