Wydawnictwo Dwie Siostry – zapowiedź wydawnicza: „Mallko i tata”

 
Dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”.
 

„Mallko i tata” to księga ojca. Jej autor jest artystą, który w formie graficznej opowiada o życiu z synkiem. Pokazuje, jak się bawić i wygłupiać, jak spędzać czas, a przede wszystkim – jak kochać dziecko z zespołem Downa.

W tej książce nie ma planu terapii, tłumu specjalistów, jest tylko jedna recepta i dwa zabiegi w szpitalu. Dzisiaj w dobie wiary w iluzję naprawy „uszkodzonego” dziecka z trisomią, ożywcza jest myśl autora, że „zabawa jest świętością”. Gusti nie deklaruje, że Mallko będzie musiał być samodzielny, tak jak inni, i chodzić do pracy, na odwrót – daje mu prawo do pozostania dzieckiem: „Wszystkie dzieci na świecie mają jakiś dar. Jest dar, który sprawia, że posiadające go dzieci nie dorastają tak jak inne i na zawsze pozostają kawałkiem nieba na ziemi”. Anna Sobolewska
 
„Mallko i tata” to sprawozdanie z pierwszej linii frontu walki o tożsamość mężczyzny – ojca w obliczu niepełnosprawności dziecka. Ta wielowątkowa opowieść graficzna została stworzona z wizualnym rozmachem i wysmakowanym poczuciem humoru. Ukryte podteksty i znakomite grafiki pozwolą wnikliwym czytelnikom przyjrzeć się funkcjonowaniu rodziny, w której urodził się i wywrócił wszystko do góry nogami chłopiec z trisomią. Kobas Laksa

 W 2016 „Mallka i tatę” nagrodzono prestiżową BolognaRagazzi Award w kategorii książek o niepełnosprawności.
 
 Gusti (ur. 1963) – argentyński ilustrator i autor książek dla dzieci. Od 1985 roku mieszka w Europie, obecne w Barcelonie. Pracował dla wytwórni Hanna-Barbera, tworzył ilustracje i animacje dla telewizji, rysował dla czasopism dziecięcych. Ma w dorobku kilkadziesiąt książek, niektóre z nich wydano w ponad dwudziestu krajach. Współtworzył popularny w Hiszpanii serial animowany „Juanito Jones”. Od wielu lat wykłada ilustrację w szkołach i centrach kultury. Wraz z innymi artystami założył stowarzyszenie WinDown, które działa na rzecz społeczeństwa włączającego, organizując warsztaty artystyczne dla osób z niepełnosprawnościami. 

Przedział wiekowy: 15+
Tłumaczenie: Tomasz Pindel
ISBN: 978-83-65341-46-4
Format: 18 x 24 cm
Oprawa twarda
Objętość: 148 str.
Termin wydania: 14 marca 2018
Cena: 39,90 (w tym 5% VAT)