501 zabaw bez telewizora

Jeśli uważasz, że Twoje dzieci oglądają telewizję i korzystają z komputera dużo częściej, niż powinny, zajrzyj do tej książki!

Znajdziesz tu aż 501 zabaw edukacyjnych. Dzięki tym pomysłom zapewnisz dzieciom rozwój i wspaniałą rozrywkę, niezależnie od pogody i pory roku.

Książka podpowiada w co i gdzie się bawić, dzieciom w różnym wieku.

Di Hodges, pedagog i dyplomowany nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, przygotowała zbiór zabaw, które pomogą ci odciągnąć dzieci sprzed telewizora, komputera i od innych elektronicznych gadżetów. Zaletą tych gier i ćwiczeń jest także to, że stymulują one rozwój intelektualny i fizyczny dzieci, rozwijają ich zdolności komunikacyjne, uczą rozwiązywania problemów i poprawiają koordynację ruchową.

W książce znajdziesz propozycje:

– zabaw w domu i na dworze,

– zajęć plastycznych,

– doświadczeń naukowych,

– łamigłówek matematycznych,

– zabaw słownych, rytmicznych i muzycznych,

– zajęć związanych z gotowaniem i uprawą roślin.

Zabawy i gry przedstawione w tej książce pomagają kształtować zdolności dzieci w okresie najważniejszym dla ich rozwoju. Są przy tym łatwe do zorganizowania i naprawdę niedrogie, a do tego w większości przypadków polegają na wykorzystaniu rzeczy, które zwykle znajdują się w każdym domu. Najważniejsze jest jednak to, że proponowane zabawy na pewno spodobają się twoim dzieciom!

501 zabaw bez telewizora
Di Hodges
tł. Michał Lenartowicz
wyd. Wilga
wiek: 2+