Akademia Mądrego Dziecka – kreatywna seria do nauki i zabawy

Kolejne serie książeczek dla dzieci w Akademia Mądrego Dziecka to wspaniały sposób na ćwiczenie sprawności manualnych, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, zdobywanie podstaw matematycznego myślenia, inspiracja do zadawania pytań i rozmawiania, radość doświadczania własnego sprawstwa od pozostawiania prostego śladu na kartce po radość tworzenia! – mówi Anna Boboryk, pedagog, psycholog, redaktor i autor książek oraz podręczników dla dzieci, która opracowała merytorycznie cykl Akademia Mądrego Dziecka.

Książki z serii to frajda dla najmłodszych, a zarazem wsparcie w zdobywaniu niezbędnych kompetencji z zakresu tzw. gotowości szkolnej. Proste, wyraźne czarne linie konturowe pozwolą wybić rysunek na tle zamalowanym zamaszystymi ruchami przez dziecko. Mniejsze i większe formaty papieru, różnorodność linii konturowych: czarne ciągłe i przerywane szare, różnej szerokości ciągłe i przerywane, pełne i niedokończone pozwalają puścić wodze plastycznych fantazji. A do tego naklejki wielokrotnego użycia i wielokrotna radość naklejania.

Kolejne książeczki to kolejne niespodzianki. Poszukiwanie, zgadywanie, porządkowanie, naprawianie zabawnych błędów, uszczęśliwianie i pocieszanie bohaterów. Ilustracjom towarzyszą proste wyrazy, zdania i cyfry, wielokrotnie powtarzane, oraz zabawne rymowanki. Zabawne i dynamiczne ilustracje dostosowane do wieku dziecka zachęcają do rozmów. Proste obrazki przemawiające do wyobraźni małego dziecka prowokują je do zadawania wielu pytań. Historyjki snute przy tej okazji stają się pretekstem do konwersacji o świecie, o uczuciach, których dziecko już doświadcza, nie rozumie i chce poznawać.

Akademia Mądrego Dziecka niejako przy okazji rysowania, naklejania, czytania i dobrej zabawy uczy dzieci tego, co najważniejsze – radości życia, radości bycia człowiekiem, radości bycia na świecie z innymi! Bo przecież, jak powiedział Robert Fulghum,  wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, uczymy się w przedszkolu.

Wstąp do Akademii Mądrego Dziecka i… baw się razem z nami!

W serii Akademia Mądrego Dziecka ukazały się:

•    Poznaję świat:

–    Co można robić razem?

–    Duże-małe

–    Bawię się

–    Kolory

–    A co to?

–    Co robię?

–    Wiosna

–    Lato

–    Jesień

–    Zima

1c 2c 3c 4 5 6 7 8 9        10

Wkrótce w serii Akademia Mądrego Dziecka ukażą się jeszcze:

•    Rysuję sobie

–    Zwierzęta

–    Pojazdy

11     12

•    Koloruję i wiem

–       W domu

–       Owoce i warzywa

–    Jedzenie

–    Zwierzęta

–    Zabawki

–    Ubrania

•    Maziajkowo

–    Dookoła świata

–    Przyroda

•    Zgaduję i naklejam (4 tytuły)

•    Rysuję i ścieram (6 tytułów)

•    Co już wiem?

–    Mój świat

–    Moje liczby

–    Moje litery

Edukacyjny EGMONT

Książki dla dzieci i młodzieży oznaczone logotypem Edukacyjny EGMONT to wartościowe merytorycznie i doskonale pod względem graficznym pozycje, których ideą jest uczyć w formie odpowiedniej i atrakcyjnej dla wieku dziecka i – co za tym idzie – jego rozwoju. Misją Edukacyjnego EGMONTU jest wydawanie takich książek, które pomagają czytelnikom w rozwijaniu pasji, odpowiadaniu na pytania pojawiające się w dorastających głowach… By stawały się przyjaciółmi i przewodnikami dzieci, które je czytają.

dosrodka