Akcja Domestos dla UNICEF

„Zniszcz zarazki, a dzieci zaczną trańczyć i będą szczęśliwe”

Domestos i Fundacja Unilever wspierają UNICEF w działaniach mających na celu poprawę dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych na obszarach, w których jest to największym problemem.

Wspierając realizowany przez UNICEF program CATS (Community Approach to Total Sanitation), Domestos i Fundacja Unilever pragną poprawić stan zdrowia i życia tych, którzy są w największej potrzebie, a także pogłębić świadomość potrzeby poprawienia warunków sanitarnych.

W wybranych krajach Domestos da konsumentom możliwość wspierania poprawy dostępu do elementarnych urządzeń sanitarnych przeznaczając 5% swoich średnich dochodów ze sprzedaży specjalnie oznaczonych butelek Domestos w Królestwie Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Wietnamie (w okresie 1 czerwca – 31 sierpnia 2012) i w Polsce, Wielkiej Brytanii i Irlandii (od 1 lipca do 30 września 2012) na programy UNICEF CATS w Sudanie Południowym i Wietnamie.

Partnerska współpraca Domestos, Fundacji Unilever i UNICEF przyczyni się do poprawy dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych w dziewięciu krajach: Gambi, Ghanie, Nikaragui, Nigerii, Pakistanie, Filipinach, Sudanie Południowym, Sudanie i Wietnamie.

Poprawa warunków sanitarnych na świecie to trudne zadanie. Przy obecnym tempie osiąganych postępów zrealizowanie „Milenijnego planu rozwoju” (MDG) ONZ w dziedzinie sanitarnej (jednej z ośmiu dziedzin w ramach MDG) do roku 2015 jest mało prawdopodobne. Pomimo to, Twój niewielki wkład może przyczynić się do znacznych zmian warunków sanitarnych ludzi w potrzebie. Możesz pomóc:

-Kupując specjalnie oznaczone butelki Domestos

-Dodając akcję partnerską Twibbon do Twojego profilu na portalu społecznościowym

-Dzieląc się z innymi informacjami o tej akcji partnerskiej na wideo

-Mówiąc członkom rodziny i znajomym o tej akcji partnerskiej i korzyściach, jakie może ona przynieść rodzinom na całym świecie

-Wspierając finansowo światowy program UNICEF poprawy dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych

http://domestosdlaunicef.pl/ – o akcji

http://www.rodzice.pl/razemdlazdrowiadzieci – poradnik w wersji pdf do pobrania

http://nk.pl/dlazdrowiadzieci

unicef wietnam bisin

UNICEF, Wietnam