Bez kasku nie jadę


Kask ogranicza ryzyko powstawania urazów głowy, na które narażone jest dziecko. Tak niewiele potrzeba, by zwiększyć bezpieczeństwo i uniknąć nieprzyjemności.

Obecnie, gdy na rynku dostępnych jest wiele modeli i wzorów kasków w różnych wzorach i przedziałach cenowych, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Możliwości są, ale trzeba zbudować świadomość, że kask może uchronić dziecko przed urazami.

Dlatego portal SportowaRodzina.pl rozpoczyna akcję społeczną promującą bezpieczne uprawianie sportu przez dzieci.

Cele akcji:

•    Ograniczenie liczby urazów głowy powstających podczas uprawiania niektórych dyscyplin sportu.

•    Promocja mody na uprawianie niektórych dyscyplin sportu w kaskach, poprzez pokazanie, że najlepsi też jeżdżą w kaskach.

•    Wpojenie dzieciom i dorosłym zasad prawidłowego zapinania kasków.

Inauguracja Akcji nastąpi 6-7 kwietnia 2013 roku podczas Święta Rowerów w Warszawie. W specjalnie wyznaczonej przestrzeni dzieci będą mogły pojeździć na rowerkach biegowych, a AktywnySmyk.pl pokaże rodzicom, jak prawidłowo dopasować i zapiąć kask. Z serwisem Bazgroszyt.pl, odpowiadającym za stronę wizualną Akcji (logo, spoty), po raz pierwszy wyemitujemy rysunkowy filmik promujący ideę jazdy w kaskach. Dla dzieci przygotujemy też specjalne kolorowanki tematyczne, a wraz z kanałem POLSAT JimJam zaprosimy najmłodszych do udziału w konkursie plastycznym, w którym czekać będą atrakcyjne nagrody.

W najbliższych dniach ruszy strona Akcji – www.bezkaskuniejade.pl. Znajdą się na niej szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń w ramach Akcji, a także sylwetki Ambasadorów, którzy swoim autorytetem wspierają przedsięwzięcie.

W czerwcu 2013 roku zaprosimy Warszawiaków na Plażę Wilanów na kolejną imprezę związaną z Akcją.

Będzie też konkurs dla dzieci pt. „Bez kasku nie jadę!” z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, ufundowanymi przez sponsorów.

Akcji towarzyszyć będzie kampania w kanale POLSAT JimJam i sieci MULTIKINO.

W zimie 2013/2014, w zimowej edycji Akcji, przeniesiemy się w góry, by tam zachęcać dzieci i rodziców do założenia kasków.

Organizator: