Drugie dziecko. Podręcznik przetrwania

Książka ta oferuje genialną mieszankę doświadczenia  i wiedzy teoretycznej.

Poradnik ten daje mamom i przyszłym mamom dwójki dzieci wsparcie, którego tak bardzo potrzebują: od momentu, kiedy dowiadują się o drugiej ciąży, poprzez przybycie do domu z noworodkiem aż do kolejnych kilku lat życia powiększonej rodziny. Autorka pokazuje wiele sposobów na zorganizowanie dnia z dwójką dzieci, przedstawia różne sposoby na usypianie dwójki, oraz mówi, jak radzić sobie z zazdrością i napadami złości u dzieci. Wszystkie porady mają na celu pomoc i pokazanie, jak znaleźć wystarczająco dużo miłości i czasu dla dwójki dzieci.

Z tej książki dowiedziecie się, w jaki sposób:

– poinformować starsze dziecko o rodzeństwie,

– przetrwać drugą ciążę i poród,

– zorganizować usypianie i karmienie dwójki dzieci,

– poradzić sobie z zazdrością między rodzeństwem,

– znaleźć czas dla dzieci, partnera i siebie.

W książce znajduje się również mnóstwo praktycznych i niezwykle skutecznych sztuczek, a do tego opowieści rodziców, którzy doczekali się drugiego dziecka i przetrwali to doświadczenie, aby podzielić się swoimi historiami.
 
Naia Edwards – autorka i redaktorka książek dla rodziców i dzieci. Jako matka czterech synów w wieku od dwóch do czternastu lat jest ekspertką w radzeniu sobie z noworodkiem i jego starszym rodzeństwem.
 
Kiedy dowiedziałam się, że jestem po raz drugi w ciąży, wspaniałe i ekscytujące uczucia mieszały się z emocjami mniej pozytywnymi… Najsilniejszymi z nich były niepokój i niepewność. A co, jeśli nie dam sobie rady z dwójką dzieci, z przechodzeniem kolejny raz przez nocne karmienia i notoryczny brak snu? A jeśli – i to była najczarniejsza z moich myśli – nie uda mi się wytworzyć z drugim maluszkiem takiej więzi jak z pierwszym i po prostu nie pokocham go tak mocno?
 Fragment książki

Drugie dziecko. Podręcznik przetrwania
Naia Edwards
Wydawnictwo Mamania