„Jajo w sieci” – spektakl edukacyjny

 
W Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 w niedzielę, 29 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się premiera spektaklu dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat  pt. „Jajo w sieci”. Jest to dynamiczna, pełna energii, wzruszająca opowieść o dwóch rywalizujących ze sobą światach: realnym i wirtualnym.  Gwarantuje widzom świetną zabawę, dynamiczną akcję i wciągającą fabułę, Uwrażliwia na ryzyko, wynikające ze zbyt częstego korzystania z elektroniki i Internetu. Opowiadając o uniwersalnych, życiowych wartościach, uczy postaw prospołecznych i pobudza do kreatywnego myślenia i działania. 
 
Scenariusz przedstawienia „Jajo w sieci” został napisany przez pedagoga Annę Gil i aktorkę Ewę Gorzelak. „Jesteśmy matkami. Z niepokojem obserwujemy jak często dzieci sięgają po wszelką elektronikę. Coraz chętniej odpływają w wirtualny świat gier, Internetu i portali społecznościowych. Robią tysiące „selfie”, by je natychmiast opublikować. Najważniejsze stają się dla nich aplikacje, programy, osiągnięcia w grach. „Pobyć razem” przybrało zupełnie inny wymiar” – mówią autorki. 
 
W rolach głównych wystąpią znane aktorki: Ewa Gorzelak, Hanka Brulińska i Magdalena Gnatowska, która jest także reżyserką spektaklu. Scenografię przygotował Rob Kowański, a muzykę skomponowali Aleksander Maksimow i Paweł Derentowicz. Sztuka jest dedykowana uczniom szkoły podstawowej (klasy I-VI). Spektakl będzie grany od lutego również w formie zorganizowanej dla szkół.
 
Bilet dla dzieci – 10 złotych, bilet dla dorosłych – 20 złotych do nabycia w kasie KDK oraz na stronie internetowej konstancinskidomkultury.pl (zakładka bilety).
 
JAJO W SIECI – PREMIERA
Niedziela, 29 stycznia, godz. 16.00
Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15 (Hugonówka)

Kolejne spektakle 1 i 8 lutego