Ortografia z mrówką i borówką – pakiet


Pakiet „Ortografia z mrówką i borówką” to unikalny zestaw zawierający poradnik dla opiekunów, 110 dwustronnych, ilustrowanych kart wzbogacających słownictwo i uczących prawidłowej pisowni języka polskiego, plakat ortograficzny utrwalający pisownię wyrazów z „u” i „ó” oraz kolorowankę ortograficzną XXL (55 x 41 cm). Całość stanowi doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej.
 
Kolorowe, zabawne ilustracje stanowią dodatkową zachętę do samodzielnego zdobywania wiedzy.
 
Pakiet zawiera 100 specjalnie opracowanych fiszek, dzięki którym dzieci z łatwością przyswajają poprawny sposób pisania aż 100 problematycznych słówek oraz 10 kart specjalnych z zasadami ortografii.
 
Ortografia Kapitan Nauka
 
Na awersie karty znajduje się słowo z wykropkowanym miejscem do wstawienia brakującej litery wraz z zabawną ilustracją, a na rewersie – odpowiedź w postaci poprawnie zapisanego wyrazu. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Dzięki temu karty uczą ortografii globalnie, poprzez zapamiętywanie całych, poprawnie zapisanych wyrazów, a oryginalne ilustracje ułatwiają kojarzenie i utrwalanie prawidłowej pisowni. Karty świetnie sprawdzą się w domu, w szkole czy w poczekalni. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę i ćwiczenie w każdej wolnej chwili!
 
Poradnik dla opiekunów „Karty obrazkowe Ortografia” (28 str.) prezentuje listę słów przyporządkowanych do właściwych zasad pisowni, 21 propozycji gier z kartami i atrakcyjne ćwiczenia ortograficzne oraz dyktanda.
 
Plakat ortograficzny z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami pomaga utrwalić najważniejsze zasady pisowni wyrazów z „rz” i „ż”, a kolorowanka ortograficzna jest atrakcyjnym uzupełnieniem nauki przez zabawę, nie tylko ułatwia zapamiętywanie reguł ortograficznych, lecz także doskonali koordynację wzrokowo-ruchową i grafomotorykę oraz rozwija wyobraźnię.
 
10 ważnych reguł, których dzieci uczą się z tym zestawem:
– ch po literze s
– ó w cząstce -róż-
– ó w zakończeniach -ów, -ówka, -ówna
– ż wymienia się na z, h, dz, s, ź
– u w zakończeniach czasowników -uje, -ujesz, -uj
– rz po spółgłoskach d, k, w, ch, j
– rz wymienia się na r
– u w zakończeniach -un, -unek, -uszek
– u w zakończeniach -uchna, -uszka, – usia
– ś, ź, ć, dź, ń w zakończeniach wyrazów jednosylabowych
 
Pakiet Ortografia z mrówką i borówką 
(Poradnik dla opiekunów + 110 dwustronnych, ilustrowanych kart + plakat ortograficzny + kolorowanka XXL)
Autorką ilustracji do kart jest Magdalena Popovics.
 
Więcej informacji na www.KapitanNauka.pl
Profil Kapitana na facebooku: https://www.facebook.com/KapitanNauka