Ortografia z muchą i pietruchą – pakiet

 
Pakiet „Ortografia z muchą i pietruchą” to unikalny zestaw zawierający poradnik dla opiekunów, 110 dwustronnych, ilustrowanych kart wzbogacających słownictwo i uczących prawidłowej pisowni języka polskiego, plakat ortograficzny utrwalający pisownię wyrazów z „rz” i „ż” oraz kolorowankę ortograficzną XXL (55 x 41 cm). Całość stanowi doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Kolorowe, zabawne ilustracje stanowią dodatkową zachętę do samodzielnego zdobywania wiedzy.
 
Pakiet zawiera 100 specjalnie opracowanych kart, dzięki którym dzieci z łatwością przyswajają poprawny sposób pisania aż 100 problematycznych słówek oraz 10 kart specjalnych z zasadami ortografii.
 

Ortografia Kapitan Nauka
 
Na awersie karty znajduje się słowo z wykropkowanym miejscem do wstawienia brakującej litery wraz z zabawną ilustracją, a na rewersie – odpowiedź w postaci poprawnie zapisanego wyrazu. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Dzięki temu karty uczą ortografii globalnie, poprzez zapamiętywanie całych, poprawnie zapisanych wyrazów, a oryginalne ilustracje ułatwiają kojarzenie i utrwalanie prawidłowej pisowni. Karty świetnie sprawdzą się w domu, w szkole czy w poczekalni. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę i ćwiczenie w każdej wolnej chwili!
 
Poradnik dla opiekunów (28 str.) prezentuje listę słów przyporządkowanych do właściwych zasad pisowni, 21 propozycji gier z kartami i atrakcyjne ćwiczenia ortograficzne oraz dyktanda.
 
Plakat ortograficzny z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami pomaga utrwalić najważniejsze zasady pisowni wyrazów z „rz” i „ż”, a kolorowanka ortograficzna jest atrakcyjnym uzupełnieniem nauki przez zabawę, nie tylko ułatwia zapamiętywanie reguł ortograficznych, lecz także doskonali koordynację wzrokowo-ruchową i grafomotorykę oraz rozwija wyobraźnię.
 
10 ważnych reguł, których dzieci uczą się z tym zestawem:
– ch wymienia się na sz
– ch na końcu wyrazów
– ó wymienia się na o
– ż w zakończeniach -aż, -eż
– ż wymienia się na g
– rz w nazwach zawodów
– rz po spółgłoskach p, b, t, g
– u na początku wyrazu
– si, zi, ci, dzi, ni przed samogłoskami
– ś, ź, ć, dź, ń przed spółgłoskami
 
Pakiet Ortografia z muchą i pietruchą 
(Poradnik dla opiekunów + 110 dwustronnych, ilustrowanych kart + plakat ortograficzny + kolorowanka XXL)
Autorką ilustracji do kart jest Magdalena Popovics.
 
Więcej informacji na www.KapitanNauka.pl
Profil Kapitana na facebooku: https://www.facebook.com/KapitanNauka