Poznaję… Seria edukacyjna dla dzieci od Zielonej Sowy

 
Zalety:
– nowość na rynku książek dla dzieci
– atrakcyjne ćwiczenia
– nauka przez zabawę
– dostosowane do możliwości poznawczych dziecka
– dziecięcy bohater prowadzący
– poręczny format pudełka, dzięki któremu zestaw można zabrać ze sobą w podróż
 
Poznaję człowieka
 
„Poznaję człowieka” to zestaw edukacyjny przeznaczony dla dzieci 6-8-letnich. Składa się z książki z ćwiczeniami, będącymi uzupełnieniem edukacji wczesnoszkolnej, oraz gry tematycznej.
 
Poznaję zwierzęta
 
„Poznaję zwierzęta” to zestaw edukacyjny przeznaczony dla dzieci 4-5-letnich. Składa się z książki z ćwiczeniami, będącymi uzupełnieniem edukacji przedszkolnej.
 
Poznaję Polskę
 
„Poznaję Polskę”
 
Poznaję zegar
 
„Poznaję zegar”
 
W książce znajdują się zadania, z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami. Dzięki dołączonej grze, dzieci utrwalają nabyte podczas ćwiczeń z książką umiejętności. Niewątpliwą zaletą gry jest również to, że może bawić się w nią cała rodzina. Książka i gra stanowią integralną całość. Doskonałe w edukacji domowej. W Poznaję zwierzęta dziecko razem z sympatycznymi bohaterami, Krzysiem i wróbelkiem Felkiem, wybiera się do zoo i tam poznaje różne zwierzęta – ich budowę, zwyczaje. Podczas ćwiczeń wykorzystuje umiejętności z różnych dziedzin – liczenia, czytania, pisania, spostrzegawczości, logicznego myślenia.
 
Choć książka zawiera ćwiczenia, to dzięki ciekawej narracji nie ma ona charakteru stricte szkolnego, co ułatwia naukę przez zabawę.
 
Poznaję…
Seria edukacyjna
wyd. Zielona Sowa, 2015
wiek: 4+