Relaks dla mamy i brzuszka

Badania naukowe dowodzą, że na rozwój dziecka najlepiej oddziałują  melodyka i harmonia brzmień kompozycji klasycznych. Pod ich wpływem maluchy uspokajają się i wyciszają a po narodzeniu z większą łatwością oswajają się z odgłosami otaczającego świata.


„Relaks dla mamy i brzuszka” to kompilacja najbardziej nastrojowych, spokojnych i odprężających  kompozycji klasycznych, poprzeplatanych odgłosami natury. Radosny świergot sikorek, szum fal, trzask palonego drewna w kominku, odgłos spadających kropli deszczu oraz śpiew świerszczy idealnie współgrają z melodyjnymi frazami utworów Chopina, Vivaldiego, Bizeta, czy Debussy’ ego.  Odgłosy natury nie odwracają jednak uwagi od muzyki, dając wrażenie, jakby dobiegały zza otwartego okna. 

Mocną stroną płyty jest wysoki poziom artystyczny – dziecko przecież nie tylko reaguje na dźwięki, ale, zdaniem naukowców, zapamiętuje je, co kształtuje jego gust muzyczny.  Zadowolona będzie również mama, ponieważ tak przemyślany dobór utworów i towarzyszących im efektów akustycznych pomoże jej  maksymalnie się wyciszyć i odprężyć, A jak wiadomo, im bardziej zrelaksowana kobieta w ciąży, tym lepiej rozwija się dziecko, które nosi pod sercem. Po porodzie natomiast, kiedy dziecko będzie mogło osobiście wsłuchiwać się w odgłosy natury, warto zaopatrzyć się w kolejną płytę z serii, zatytułowaną „Relaks dla mamy i maluszka”, która ukołysze do snu i zachęci do zabaw ruchowych.

Wydawnictwo soliton.pl