Sześciolatki w szkole


Rodzice, którzy nie mogą się zdecydować, czy posłać sześciolatka do szkoły przeczytają o typowych problemach przeciętnego pierwszaka-sześciolatka i dowiedzą się, z czego one wynikają.

Rodzice, którzy zapisali dziecko do I klasy i jesienią staną w obliczu tych problemów, uświadomią sobie, że nie są jedyni. Krótkie, trafne i rzeczowe komentarze psychologa pomogą im podjąć decyzję, a także lepiej zrozumieć dziecko i pomóc mu w pierwszych miesiącach nauki.

Nauczyciele znajdą tutaj krótką charakterystykę sześciolatka, a także praktyczne wskazówki jak z nim postępować. Dla osób, które nigdy nie pracowały z dziećmi młodszymi niż siedmiolatki to bardzo pomocne, skondensowane źródło wiedzy.

***

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o sześciolatku w szkole, a czego nie pokażą ministerialne spoty reklamowe!

Jeśli jesteś matką lub ojcem i…

Nie wiesz, jaką decyzję podjąć, jeśli jeszcze masz wybór?

Twój sześciolatek jest już w pierwszej klasie, ale ciągle chce się bawić?

Nie możesz zagonić go do odrabiania lekcji?

Nie potrafi usiedzieć pięciu minut nad zadaniem?

Wraca ze szkoły skrajnie wyczerpany?

Masz wrażenie, że Twoje dziecko kompletnie nie nadaje się do szkoły?

Masz poczucie winy, że odebraliście mu dzieciństwo?

Nie jesteś sam, nie jesteś sama!

Dorota Smoleń przeżyła to wszystko i szczerze opowiada o swoich doświadczeniach. Karolina Piękoś, która jest psychologiem, wyjaśnia punkt po punkcie, skąd te zachowania, uspokaja – to normalny etap rozwojowy i podpowiada, jak pomóc dziecku w pierwszych miesiącach nauki.

Jeśli jesteś nauczycielem i nigdy wcześniej nie pracowałeś z sześciolatkami, ta książka będzie dla Ciebie bardzo pomocnym, skondensowanym źródłem wiedzy o dzieciach w tym wieku. Przybliży Ci najistotniejsze zagadnienia i pomoże zrozumieć sześciolatki, a dzięki temu praca z nimi będzie pozbawiona niepotrzebnych stresów.

Sześciolatki w szkole
Dorota Smoleń, Karolina Piękoś
www.blizejprzedszkola.pl
http://www.facebook.com/blizejprzedszkola?ref=ts&fref=ts