Sztukolotnia – Warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży

Z informacji organizatorów:

Podczas cotygodniowych spotkań świetnie się bawimy, poznajemy nowe media oraz techniki artystyczne. Zdecydowanie nie planujemy ślęczeć przy stole nad kartką papieru, ponieważ nie mamy czasu na nudę! Rozwijamy indywidualne pasje, fotografujemy, wykonujemy grafiki, rozmawiamy.

Kluczem do pracy jest spontaniczność i współdziałanie uczestników. Eksperymentujemy i dokonujemy ważnych odkryć, rozwijamy wyobraźnię i poznajemy świat sztuki. Uczymy się czerpać przyjemność z wizyty w galerii, gdzie można zachlapać całą podłogę farbą i odcisnąć na kartce swoje bose stopy, gdzie czekają na wszystkich gry i przygody.

Sztukolotnia to świat wypełniony doznaniami, obrazami, smakami, zapachami, dźwiękiem i ruchem. To świat, w którym chce się działać!

Każdy kolejny miesiąc warsztatów realizowany jest pod innym tematem przewodnim:

http://warsztaty-sztukolotnia.blogspot.com/p/program-20122013.html

Harmonogram:

Każdy poniedziałek:

Godz.: 11-12, grupa w wieku: 2-3 lata

Warsztaty dla najmłodszych dzieci oparte są przede wszystkim na idei uczestniczenia we wspólnych zabawach rówieśników. W świat dziecięcej aktywności zostaną wprowadzone motywy zaczerpnięte ze sztuki, elementy konstrukcji i logicznego myślenia. Manualne czynności, takie jak przecinanie, klejenie, zginanie czy kreślenie, rozwiną wyobraźnię i percepcję małych uczestników. Zabawa w przestrzeni i dobór interesujących zadań do wykonania to sposoby na przyjemne, pożyteczne i twórcze spędzenie czasu ze swoim dzieckiem. To również okazja do adaptacji przyszłego przedszkolaka.

Godz.: 16.30-17.30, grupa w wieku: 4-5 lat

Starszaki zachęcamy do udziału w zajęciach, które pozwolą wykorzystać ich manualne umiejętności. Stworzą sposobność do realizacji twórczych aktywności w grupie rówieśników i rozwiną zdolności komunikacji. Podczas spotkań dziecko będzie wykonywać niecodzienne zadania artystyczne i konceptualne oraz rozwiązywać konkretne problemy. Znajdzie się w świecie wypełnionym sztuką, gdzie będzie mogło nauczyć się bardzo wielu nowych rzeczy. Nie zabraknie zabaw, gier ruchowych i eksperymentów, które pobudzą wyobraźnię i wrażliwość estetyczną.

Godz.: 18-19, grupa w wieku: 6-12 lat

Na najstarszych czeka masa ważnych i poważnych obszarów twórczych eksploracji. Podczas warsztatów wykorzystujemy manualne zdolności uczestników, wiedzę oraz umiejętność kreatywnego myślenia. Spotkania będą składać się z zabaw twórczych, działań artystycznych, poznawania nowych słów i mediów obecnych w kulturze współczesnej, przybierając formę wspólnych radosnych przedsięwzięć wypełnionych satysfakcjonującymi odkryciami.

Warsztaty odbywają się w Śródmiejskim Ośrodku Kultury

ul. Mikołajska 2, II piętro
Mały Rynek, 31-027 Kraków

w każdy poniedziałek:
godz. 11.00-12.00 : 2-3 lat
godz. 16.30-17.30 : 4-5 lat
godz. 18.00-19.00 : 6-12 lat

koszt warsztatów: 10 zł

sztukolotniadosrodka

zapisy i informacje:

www.warsztaty-sztukolotnia.blogspot.com

tel. 511 815 738, 12 422 08 14 (19)

Do Sztukolotni można dołączyć w każdej chwili. Prosimy o wcześniejsze rezerwacje.

Zapraszamy także grupy zorganizowane.