Trening umiejętności wychowawczych

Dzięki tej książce dowiesz się:

•    jak efektywnie komunikować się z dzieckiem,

•    jak rozpoznawać jego emocje i poprawnie na nie reagować,

•    jaka jest rola zabawy i jak bawić się z dzieckiem,

•    czym są granice, dlaczego ich potrzebujemy i jak je ustalić,

•    jak wychować dziecko na niezależnego młodego człowieka.

W obecnych czasach zmienia się sposób podejścia do wychowania dzieci. Tak zwane tradycyjne wychowanie oparte na przekonaniu, że osoba dorosła wie, co jest dobre dla dziecka, i musi osiągnąć cele wychowawcze, choćby siłą, odchodzi. Obecnie większość rodziców poszukuje innych rozwiązań. Ich podstawą jest nowa świadomość jakości naszych relacji z dziećmi. Określa je poziom uczciwości rodziców w stosunku do siebie samych. Dziecko patrzy na świat oczami rodziców. Aby zatem zmienić dziecko, najpierw musimy zmienić siebie. Tego uczy niniejsza książka.

Autorzy

Małgorzata Całusińska – oligofrenopedagog i neurologopeda, pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Od wielu lat prowadzi terapię z dziećmi z zaburzeniami rozwoju mowy. Proces terapii to według niej wspólna droga – dziecko przychodzi po swoją moc (po-moc), która odbija się w drugim człowieku. Szczególne miejsce w tym procesie zajmuje rodzina.

Wojciech Malinowski – lekarz medycyny weterynaryjnej, ukończył studia podyplomowe odnowy biologicznej i szkolenia z psychoterapii metodą psychologii procesu dra Arnolda Mindella. Interesuje się oddziaływaniem zwierząt i przyrody w procesie terapeutycznym, psychologicznymi aspektami zdrowienia, terapią poprzez sztukę i znaczeniem dotyku w rozwoju dziecka.

Autorzy uważają, że terapeuta stwarza przestrzeń w sobie, by widzieć pełnię drugiego człowieka. Więcej na stronie www.zlotyczas.pl

Książka zawiera płytę CD – Prezentacje i ćwiczenia – źródło inspiracji dla każdego.

Trening umiejętności wychowawczych
Małgorzata Całusińska, Wojciech Malinowski
GWP

gwp logo