WARSZAWA – Szkoła Superbabci i Superdziadka – trwają zapisy!

Mamy wracające do pracy mogą liczyć na wsparcie bliskich. Aż 85% mam otrzymuje wsparcie od partnera/męża, a 57% od swojej mamy. Mamom pomaga też często ich ojciec (27%) lub teściowa (26%). W tym kontekście bezsporna staje się konieczność szkoleń i podnoszenie kwalifikacji przez opiekunów małych dzieci w tym oczywiście ich dziadków.
 
Jest taka szkoła, która stawia na twórczą edukację, integrację, zabawy aktywnie angażujące dziecko i pobudzające jego ciekawość świata. To Szkoła SuperBabci i SuperDziadka. Jeśli jesteś Babcią, czy Dziadkiem, bądź niedługo nim zostaniesz – warto zapisać się do tej WYJĄTKOWEJ SZKOŁY. Jeśli jesteś rodzicem niedużych dzieci, a Twoi rodzice chcą być fajnymi dziadkami, dającymi swoim Wnukom mądrą miłość, to warto, abyś przekazał im informację o tej WYJĄTKOWEJ SZKOLE, która scala rodzinę na różnych płaszczyznach.

Jak mówi dr Zofia Zaorska pomysłodawczyni SSBiD – „Ta szkoła to miejsce, gdzie dziadkowie mogą spełnić się w swojej roli. To szansa na wzbogacenie wiedzy i umiejętności, sprzyjających prawidłowemu rozwojowi małych dzieci. Szkoła uczy, jak odpowiedzialnie pomagać rodzicom, stawia na twórczą edukację, zabawy aktywnie angażujące dziecko i pobudzające jego ciekawość świata. Metoda warsztatowa pozwala na wymianę doświadczeń, stwarza przestrzeń do rozmowy o trudnościach, a praca w grupie jest świetną okazją do wspólnego spędzania czasu, uczy zasad pozytywnej komunikacji i rozwiązywania konfliktów.”

Więcej na: www.superbabcia.org.pl

Koordynatorka warszawskiej SSBiD – Hanna Nowakowska(prywatnie babcia 5.letniej Zuzanki i 2.letniego Marcela),prezeska Fundacji na Rzecz Kobiet JA KOBIETA, tak wspomina swoje „babcine” początki: Gdy zostałam babcią, doszłam do wniosku, że moja wiedza o małych dzieciach jest mocno nieaktualna. Świat się zmienił – inne są zabawki, więcej wiemy o sposobach uczenia małych dzieci. Zrozumiałam, że mój problem nie jest jednostkowy a dotyczy wielu kobiet i mężczyzn. Uznałam, że warto zająć się tematem. Tak powstała na warszawskim Ursynowie ta wyjątkowa szkoła”
 
Różnica pokoleń będzie istniała zawsze, to tak naturalne, jak narodziny i śmierć. Jednak międzypokoleniowy dialog będzie możliwy wówczas, gdy Babcia i Dziadek „nabędą wiedzę tajemną” nt. rozwoju młodego człowieka, którą zdobędą podczas zajęć w Szkole dr Zofii Zaorskiej. Zakres warsztatów obejmuje różne bloki tematyczne np.:

1. W co się bawić? – przegląd dawnych i nowych pomysłów na zabawy. Jak się bawić w sposób rozwijający predyspozycje dziecka?
2. Jak opowiadać bajki i prawdziwe historie małym dzieciom? Jakie lektury wybrać dla dzieci.
3. Jak porozumiewać się z dziećmi i ich rodzicami? Jak stawiać granice i komunikować się w sytuacjach konfliktowych (także w relacjach dorosły-dorosły!)?
4. Jak zorganizować imprezę dla grupy dzieci?
5. Jak zadbać o siebie?
6. Jak udzielać pomocy dzieciom w nagłych wypadkach?
7. Porady psychologa nt. stresu, pamięci, snu.

Warto zaznaczyć,że warsztaty realizowane są w w/w blokach tematycznych, jednak zajęcia prowadzone są również wg. zapotrzebowań zgłaszanych przez słuchaczy. Projekt przewiduje również zajęcia z obsługi komputerów, dotykowych telefonów/smartfonów; także przewiduje ciekawe imprezy i spotkania.
 
Projekt realizuje Fundacja na Rzecz Kobiet JA KOBIETA,organizacja pozarządowa, której działania mają na celu zwrócenie uwagi na sytuację starszych kobiet w Polsce oraz przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek i płeć. Projekt dofinansowany jest ze środków Miasta st. Warszawa dzielnicy Ursynów.

Ruszyły zapisy na nowy rok akademicki 2014,
kontakt: email: , tel. 694 45 16 04.

Uwaga!

Termin przyjmowania zgłoszeń do dn. 27.03. b.r. (włącznie). Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Partnerami w projekcie są:

  • LXIII Liceum Ogólnokształcące im. Lajosa Kossutha w Warszawie, przy ul. Hirszfelda,
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 343 
    im. Matki Teresy z Kalkuty w Warszawie, przy ul. Kopcińskiego,
  • Ursynoteka Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Patronat medialny nad Projektem objęli: