Zabawy Tutusia – zestaw edukacyjny dla najmłodszych

„Zabawy Tutusia” są częścią programu „Zaczynamy od zabawy” (www.od-zabawy.pl), którego celem jest wspomaganie rozwoju dziecka i pogłębianie jego relacji z osobą dorosłą poprzez wspólną, radosną zabawę.

W skład „Zabaw Tutusia” wchodzą książeczki o przygodach Jasia i Tutusia, perypetiach Hipopotama Niezdarka i Motylka Miłka, życiu rodzinnym w domu Oli i Kuby, a ponadto komiks o bocianie i żabie, rozmówki – Ploteczki Łyżeczki i Szczoteczki, Świat pieska Łatka i kotka Łapka, pomysł na zabawę paluszkowo-ruchową dziecka z dorosłym oraz karty z prostymi układankami lub zabawami, wymagającymi aktywności małego dziecka.

Poszczególne historie skonstruowane zostały w sposób pozwalający dziecku kształtować różne funkcje poznawcze, językowe, emocjonalne i społeczne. Bohaterowie opowieści przeżywają sytuacje z życia codziennego znane każdemu dziecku. Uczą jak przeżywać radości, rozwiązywać  kłopoty oraz radzić sobie z różnymi emocjami. Książeczki budują radosny obraz świata, kształtują poczucie humoru dziecka oraz wzmacniają pozytywne wartości. Przedstawione na kartach propozycje zabaw pozwalają na naturalne – wesołe i przyjemne wprowadzenie dziecka w świat języka i nauki.

Seria opiera się na pomyśle pokazania tych samych postaci w różnorodnych sytuacjach. Każde pudełko posiada tytuł, który jest równocześnie tematem przewodnim całej jego zawartości

Cykl „Zabaw Tutusia” otwiera pierwsza część pt. „Gdzie jesteś?”, w której bohaterowie poszukują odpowiedzi na to jedno z ulubionych dziecięcych pytań. Druga część pt. „Z babcią i dziadkiem” dotyczy cennych i radosnych chwil spędzanych z ukochanymi bliskimi. Kolejne zestawy z serii „Zabawy Tutusia” już wkrótce.

tutus_gdziejestes  tutus_zbabcia

„Zabawy Tutusia”
autor: Elżbieta Ławczys, Faustyna Mounis
Wydawnictwo WiR www.wir-sklep.pl

Więcej informacji o serii i programie na stronie www.od-zabawy.pl