MAGICZNY DYWAN – cykl zajęć dla rodzin z dziećmi w wieku 3-5 lat

Barwny dywan, niezwykłe postaci, przygody i bardzo stara wyspa pełna opowieści. Czego więcej potrzeba do dobrej zabawy?

Zapraszamy dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami do wspólnej podróży magicznym dywanem, który potrafi przenosić w czasie oraz w różne miejsca na Ostrowie Tumskim. Wystarczy wypowiedzieć zaklęcie! Towarzyszyć nam będą niezwykli bohaterowie zamieszkujący wyspę – postaci legendarne, historyczne, a także zwierzęta. Wspólnie udamy się do świata barwnych opowieści, które pobudzą wyobraźnię dzieci i dorosłych.

W trakcie zajęć dzieci zdobędą nowe umiejętności, przydatne do poznawania świata. Dla rodziców zajęcia będą okazją do aktywnego spędzenia czasu z dziećmi, a także inspiracją do zabawy edukacyjnej, wspierającej ich rozwój.

Na zajęciach Twoje dziecko:

– zdobędzie nowe umiejętności potrzebne do poznawania siebie i świata,
– spędzi miło czas w grupie rówieśniczej oraz rozwinie umiejętności społeczne,
– usprawni zdolność motoryki małej poprzez zajęcia plastyczne,
– może stać się bardziej samodzielne i odważne w codziennych czynnościach,
– rozbudzi swoją wyobraźnię i poszerzy zainteresowania,
– rozwinie zmysły, w szczególności: wzroku, słuchu, dotyku,
– oswoi się z nowymi miejscami i osobami.

Celem zajęć dla rodziców jest:

– zdobycie inspiracji do codziennej, radosnej i rozwojowej zabawy z dzieckiem,
– obserwacja wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez wspólną zabawę i bliski kontakt,
– szansa na ciekawe i wartościowe spędzenie czasu ze swoim dzieckiem.

Informacje praktyczne:

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 3-5 lat; w zajęciach aktywnie uczestniczą również dorośli opiekunowie
Terminy: wybrane soboty od maja do sierpnia o godz. 10.30 i 12.00;
Czas trwania: ok. 45 min.
Miejsce: przestrzenie Bramy Poznania i Ostrowa Tumskiego
Koszt: bezpłatne

Zapisy:

Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres [email protected]. Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje o zajęciach pod numerem telefonu: 61 647 7625.

Zajęcia prowadzone są w języku polskim, jednak serdecznie zapraszamy do udziału rodziny zarówno polskie, jak i obcokrajowców mieszkających w Poznaniu. Język wykorzystywany na zajęciach jest uproszczony, a formuła zajęć opiera się o zabawę.

Tegoroczna edycja Magicznego dywanu powstała przy współpracy z Migrant Info Point.

Harmonogram

25.05.2019 r., godz. 10.30 i 12.00 – Pamiątki i skarby

Co może być pamiątką? Jakie pamiątki kryją się na Ostrowie Tumskim? Magiczny dywan wyrusza w pierwszą w tym roku podróż, żeby rozwikłać zagadkę niezwykłego przedmiotu. Zajęcia odbywają się w terenie na Ostrowie Tumskim. Spotykamy się w holu głównym Bramy Poznania.

15.06.2019 r., godz. 10.30 i 12.00 – Wielka wyprawa

Kim byli pierwsi odkrywcy Ostrowa Tumskiego? Jakie emocje towarzyszyły im podczas wyprawy na wsypę? Magiczny dywan przeniesie nas do czasów pierwszych mieszkańców Ostrowa. Przed nami Wielka wyprawa przez rzeki i puszcze! Zajęcia odbywają się w Bramie Poznania. Spotykamy się w holu głównym.

22.06.2019 r., godz. 10.30 i 12.00 – Chwasty i ogrody

Czy chwasty rosną nam na złość, czy może mają jakieś ważne zadanie? Czym się różnią dzikie łąki od zaprojektowanych ogrodów? Jakie stworzenia je zamieszkują? Razem z Magicznym dywanem wyruszymy na zieloną łąkę, po której oprowadzi nas jej sympatyczna mieszkanka. Zajęcia odbywają się na łące nad Cybiną. Spotykamy się w holu głównym Bramy Poznania.

13.07.2019 r., godz. 10.30 i 12.00 – W krainie żab

Wraz z nadejściem wiosny Cybinę wypełnia radosny rechot. Tym razem Magiczny dywan zabierze nas do krainy żab. Sprawdzimy, po czym można je rozpoznać oraz jak im się mieszka nad Cybiną i wsłuchamy się w żabią orkiestrę. Zajęcia odbywają się na łące nad Cybiną. Spotykamy się w holu głównym Bramy Poznania.

27.07.2019 r., godz. 10.30 i 12.00 – Eko-wyspa

Wartkie rzeki, pachnące kwiaty, zielone drzewa, ćwierkające ptaki i bzyczące pszczoły. Tak wygląda przyroda na Ostrowie Tumskim. Jak się o nią troszczyć? Podpowie nam nietypowy bohater, dla którego ekologia to nie tylko ważna sprawa, ale też dobra zabawa. Zajęcia odbywają się na łące nad Cybiną. Spotykamy się w holu głównym Bramy Poznania.

10.08.2019 r., godz. 10.30 i 12.00 – Pod stopami

Co się kryje pod naszymi stopami, głęboko w ziemi? Skąd się bierze woda i prąd w naszych domach? Magiczny dywan wyrusza na niezwykłą wyprawę do wnętrza ziemi. Może uda nam się także odnaleźć dawno zakopany skarb? Zajęcia odbywają się w terenie na Ostrowie Tumskim. Spotykamy się na placu przed katedrą.

31.08.2019 r., godz. 10.30 i 12.00 – Miasto różnorodności

Skąd pochodzili mieszkańcy dawnego Poznania? Jakie wynalazki wymyślili ludzie z różnych krajów? Czy można porozumieć się bez słów? Podczas ostatniej w tym sezonie wyprawy z Magicznym dywanem spojrzymy na Poznań i Ostrów Tumski z zupełnie nowej strony. Zajęcia odbywają się Bramie Poznania. Spotykamy się w holu głównym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + two =