Maluchy w krainie dźwięku – muzyczna propozycja dla najmłodszych z rodzinami

Kolejny koncert w ramach cyklu dla najmłodszych „Maluchy w krainie dźwięku” odbędzie się w niedzielę 17 lutego 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

W oczekiwaniu na pierwsze oznaki wiosny „Maluchy w krainie dźwięku” poniosą nas muzyką do zielonej Irlandii. Najbliższy koncert wypełnią tym razem folkowe i celtyckie ogniste brzmienia, które sprzyjać będą energetycznej zabawie z dźwiękiem, głosem i gestem.

O dobrą zabawę i koncertowe wykonanie zadbają doświadczeni muzycy i pedagodzy – Dorota Banaś (skrzypce), Szymon Gołąbek (gitara), Andrzej Schneider (instrumenty perkusyjne).

„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są według w oparciu i badania i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona.

Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyja specjalnie zaaranżowana przestrzeń. Na kolorowych materacach, kocykach i poduchach maluchy z opiekunami zasiadają wspólnie z muzykami. Czas trwania koncertów dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut. Na zakończenie koncertu okazja do spotkania z muzykami i przyjrzenia się instrumentom z bliska.

W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą fantastyczni muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodniczy skrzypaczka i animatorka kultury – Dorota Banaś.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 17 lutego do Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej na koncerty o godz. 16.00 i 17.15.

Bilety do nabycia ON-LINE: www.mckrudasl.pl oraz w kasie MCK – tel. 32 248 62 40, 512 024 062,

BILETY w cenie: 15 zł (dziecko), 25 zł (dorosły)
REZERWACJA BILETÓW  tel.: 32 2486 240 lub 512 024 062, e-mail:
KUP BILET ON-LINE na: www.mckrudasl.pl

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty
ul. Piotra Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
Tel. 32 248 62 40
www.mckrudasl.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + 17 =