Skąd się biorą dzieci… czyli spotkanie z dr Szymonem Drobniakiem w BIG BOOK CAFE

Czy bakterie chodzą na randki? Dlaczego rozwielitki nie potrzebują chłopaków? Jakim rytuałem kończy się romantyczna kolacja pary jeżozwierzów? Odpowiedzi szukać można podczas pełnego niespodzianek rodzinnego spotkania, w sobotę (15 września) o godz. 12 w Big Book Cafe na warszawskim Mokotowie.

Na pytania odpowiedzą: Szymon Drobniak oraz Maria Łepkowska,  autorzy książki „Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody”. Będą: opowieści o miłosnych zwyczajach zwierząt, rysowane na oczach widzów ilustracje, a także warsztaty plastyczne, podczas których powstaną maski zwierząt.

Dr Szymon Drobniak jest biologiem, zoologiem i znakomitym popularyzatorem nauki. Pracował na całym świecie, m.in. w kostarykańskiej dżungli (gdzie badał oszałamiające kolory tropikalnych kolibrów) i w szwedzkiej tajdze arktycznej (gdzie podglądał żyjące w niezwykłych rodzinach sójki syberyjskiej). Prowadzi warsztaty z dziećmi i dorosłymi, organizuje cykliczne Tygodnie Ewolucji w Krakowie, jest też członkiem zarządu Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, grupy Evoke oraz współtwórcą inicjatywy Nauka dla Przyrody.

Maria Łepkowska to graficzka i ilustratorka, absolwentka na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wegetarianka, która nieustannie poszukuje sposobów na bardziej ekologiczne życie w mieście. W wolnym czasie rysuje komiksy, ogląda filmy z Davidem Attenborough i uprawia swój balkonowy ogródek.

Szymon Drobniak i Maria Łepkowska stworzyli pięknie ilustrowaną i świetnie napisaną książkę „Amory, zaloty i podboje”, która niedawno ukazała się nakładem Wydawnictwa Babaryba. Podczas spotkania w Big Book Cafe wspólnie zabiorą małych czytelników w fascynującą podróż po świecie przyrody.

SPOTKANIE DLA DZIECI W WIEKU 5+

WSTĘP WOLNY. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: [email protected].

15 WRZEŚNIA (S0B0TA), GODZ. 12

BIG BOOK CAFE (UL. DĄBROWSKIEGO 81)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six − 4 =