Warsztaty w Klubie Kultury Przegorzały

Gordonki, 11/03, Klub Kultury Przegorzały, ul. Kamedulska 70

Zapisy: https://przegorzaly.dworek.eu/zapisy/2

Zapraszamy na zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci (0-3 lat). Gordonki to zaproszenie do wspólnego odkrywania świata dźwięków. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja) dzieci odkrywają świat rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię.

Warsztaty prowadzone są w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona, doświadczonego muzyka, pedagoga, jazzmana. Zajęcia ‚gordonowskie’ stymulują rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, zarówno motorykę jak i sferę intelektualną – umiejętność koncentracji oraz zdolność komunikowania się.

Prowadzenie: Monika Madej
Bilet: 1 zł
Więcej informacji na temat Strefy Rodzica: https://przegorzaly.dworek.eu/strefa-rodzica

Na zmysłowym tropie – zajęcia sensoryczne, 12/03, Klub Kultury Przegorzały, ul. Kamedulska 70

Dziecko w roli tropiciela, badacza? Czemu nie! Przecież będzie podążało za własnymi zmysłami. Na zmysłowym tropie to zajęcia sensoryczne. Podczas ich trwania stymulujemy, uwrażliwiamy i oddziałujemy na wybrany, za każdym razem inny zmysł. Sprawdzamy jego korelacje i powiązania z pozostałymi. Nowe doświadczenia sensoryczne, które zdobędzie dziecko, przyczynią się do rozwoju mózgu i osobowości. Dostarczanie nieznanych bodźców zachęci do nauki i pobudzi jakże naturalną ciekawość dziecka, a przede wszystkim pozwoli na orientację w otaczającym świecie oraz umożliwi stworzenie jego obrazu z wyczuleniem na poszczególne zmysły.
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 1. roku życia.

Prowadzenie: Joanna Tokarczyk-Chyłek
Bilet: 1 zł

Więcej informacji na temat Strefy Rodzica: https://przegorzaly.dworek.eu/strefa-rodzic a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × four =