Wernisaż wystawy „Praga sensorycznie” w Muzeum Warszawskiej Pragi

Zapraszam na wernisaż wystawy Praga sensorycznie, które odbędzie się w piątek 7 czerwca o godzinie 19.00 w Muzeum Warszawskiej Pragi na ul. Targowej 50/52.

Przed wernisażem, o godzinie 18.00 zapraszamy również na spacer sensoryczny po okolicy, który poprowadzi Franciszek Płóciennik. Miejsce zbiórki – dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi.

O wystawie:

„Praga sensorycznie” to nowa wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi, która powstała z myślą o rodzinach z dziećmi. Angażując wszystkie zmysły – wzrok, słuch, dotyk, węch, a także zmysł równowagi i koordynacji – poznamy historię wybranych części prawobrzeżnej Warszawy w XIX i XX wieku.

Spacer po Pradze, który proponujemy w ramach wystawy, to podróż po dzielnicy różnorodnej i wielokulturowej. Dzieci znajdą na wystawie zabawy oparte na metodach integracji zmysłów. Z kolei dla rodziców przygotowaliśmy teksty kuratorskie opracowane we współpracy ze specjalistką terapii sensorycznej. To właśnie rodzice staną się przewodnikami po wystawie, sami poznając najważniejsze miejsca na mapie dzielnicy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *