„Wrocław – łączy nas ciepło!” – nietypowy projekt w Planetarium

 
Tego dnia będziemy mieli okazje podziwiać jak zawsze Wielką i Małą Niedźwiedzicę, Smoka, Kasjopeję i Żyrafę, ale także widoczne będą gwiazdozbiory wiosennego nieba, takie jak m.in. Lew, Centaur, Wilk, Warkocz Bereniki i wiele innych. Zapraszamy na www.wroclawlaczynascieplo.pl gdzie możecie pobrać mapę wiosennego nieba, by wspólnie z dziećmi rozpoznać gwiezdne cuda. Pozwólcie przekonać się, że Ziemia to tylko jedna, mała planeta w całym bezmiarze Wszechświata, a co za tym idzie – nasze kłopoty są tak niewielkie, że z pewnością możemy je rozwiązać, o ile tylko zechcemy.
 
Fundacja OPEN MIND wraz z „Wrocław – łączy nas ciepło” zaprasza także dzieciaki na bezpłatną wycieczkę do Wrocławskiego Planetarium. Porozmawiamy o atmosferze ziemskiej, jej roli w rozwoju życia, kształtowania zjawisk pogodowych, a także kwestii negatywnego wpływu zanieczyszczeń. Podczas niezwykłego „Spaceru po nocnym niebie” obejrzymy dobowe i roczne zmiany wyglądu nocnego nieba, poznamy najbardziej charakterystyczne gwiazdozbiory, najbliższe nam planety Układu Słonecznego, najdalsze galaktyki oraz najsłynniejsze mgławice. Przyjrzymy się także ruchowi pozornemu gwiazd w różnych szerokościach geograficznych – we Wrocławiu, na równiku oraz na biegunie północnym. Po takich warsztatach, niebo nie będzie miało przed nami tajemnic.
 
Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!
 
Informacje o projekcie i zapisy: www.krzywykomin.pl i www.wroclawlaczynascieplo.pl Zaglądajcie na nasz profil FB/Wrocław Łączy Nas Ciepło i łapcie najnowsze eko-informacje oraz ciepłe niespodzianki.
 
dzien gapienia sie w niebo
Termin: 14 kwietnia 2017 (PIĄTEK)
Godzina: 10:00-12:00
Wiek dzieci: 6-13 lat
Miejsce: Planetarium, ul. Mikołaja Kopernika 11 we Wrocławiu
Organizator: Fundacja Open Mind