Audioteka razem z Marią Seweryn strzela Focha!


“Matko, czy możesz mieć wszystko?” to kultowe teksty z serwisu Foch.pl., 17 najlepszych felietonów w formie audiobooka o macierzyństwie autorstwa Kasi Nowakowskiej, Anki Rączkowskiej, Ani Oki, Aleksandry Zielińskiej, Olgi Wróbel, Magdy Acer, Marty Lewin i Dominiki Węcławek. Odważne, zadziorne, niestandardowe, przygotowane z myślą o wszystkich matkach i córkach, wpisują się w społeczną dyskusję na temat różnych modeli macierzyństwa i roli kobiet we współczesnym świecie. Audiobook został przygotowany w ramach działań Audioteki skupionych wokół miesiąca kobiet.

Matko, czy możesz mieć wszystko?
 
 – Jestem zachwycona tymi felietonami. Podoba mi się, że przestaje się mówić o macierzyństwie w sposób trochę wymyślony i lukrowany, i że kobiety nie boją się powiedzieć, że macierzyństwo nie zawsze jest przyjemnością, że jest też czasami bolesnym przeżyciem, psychicznie trudnym do przejścia – komentuje aktorka Maria Seweryn.  –  W tych felietonach nie ma jednego głosu, postawy matek są bardzo różne, ale ciężko mi jest którąkolwiek z nich odrzucić, bo każda ma rację – dodaje.
 
Jak okazuje się z lektury felietonów Focha, dla matek w Polsce wspólne są zwykle negatywne doświadczenia,  o których nie chcą mówić, jak np.  przymus bycia mamą idealną i doskonałą, przymus kochania, zmęczenie macierzyństwem, frustracja. Tym z kolei, co dzieli dziewczyny, są najróżniejsze rzeczy dostarczające im radości. Każdą matkę cieszy bowiem coś innego, każda odnajduje własną drogę do bycia z dzieckiem i czerpania z tego satysfakcji.
 
– Jest jedna rzecz wspólna dla wszystkich matek: jak jesteś matką, to masz dziecko, przynajmniej jedno. Dalej zaczynają się różnice, bo i dzieci i kobiety się różnią między sobą, więc to przeżywanie macierzyństwa jest za każdym razem inne. Macierzyństwo to chór wielu głosów. Naszych, waszych. Wszystkich. Fajnie, że możemy się wreszcie usłyszeć. – mówi Kasia Nowakowska, redaktor naczelna Foch.pl. 
 
Audiobook nagrany wspólnie z serwisem Foch jest odpowiedzią Audioteki na potrzebę poszerzenia kontentu dla kobiet i dostarczenia im nie tylko dobrej kobiecej beletrystyki, ale także treści, które są dla kobiet po prostu ważne, choćby dlatego, że dotyczą tak poważnego aspektu ich życia, jakim jest macierzyństwo. To także kolejny po audiobook, do którego materiały dźwiękowe i wizualne powstawały przy wykorzystaniu telefonu Nokia 930. Całość dostępna jest na www.audioteka.pl/foch.

 
Premierze audiobooka, “Matko, czy możesz wszystko” towarzyszy konkurs na najbardziej kreatywny tekst dotyczący różnych aspektów kobiecości, skierowany do blogerek – matek i córek, które nie boją się pisać, co myślą i chcą podzielić się swoją twórczością z czytelniczkami portalu Foch.pl oraz słuchaczkami serwisu Audioteka.pl. Organizatorami konkursu są Audioteka.pl, Foch.pl oraz firma Microsoft, fundator nagrody głównej – telefonu Nokia Lumia 730 wraz z akcesoriami. Trzy najbardziej kreatywne teksty zostaną dodatkowo opublikowane w serwisie Foch, a dziesięć najlepszych autorek zostanie nagrodzonych karnetami na audiobooki. Konkurs potrwa od 4 do 22 marca 2015 roku, więcej informacji  znajduje się na www.audioteka.pl/konkurs-foch.
***   ***   ***
O Audiotece:
Audioteka to mobilna platforma oferująca dostęp do szerokiej gamy literatury, książek i artykułów w formie audio przez serwis www, aplikacje mobilne na smartfony, tablety, samochody i tzw. wearables. Dzięki współpracy z kluczowymi polskimi i zagranicznymi wydawnictwami stworzyła największą cyfrową bibliotekę audio, w której każdy z ponad kilkuset tysięcy jej użytkowników znajdzie coś dla siebie. Audioteka rozpoczęła działalność w 2008 roku i jest już liderem rynku audiobooków w Polsce i Czechach. W chwili obecnej Audioteka sprzedaje audiobooki w 9 językach dla kilkunastu krajów. Audioteka to dobrze opowiedziane historie.
 
Asortyment Audioteki to, między innymi  kryminały, sensacja, thrillery, romanse, literatura piękna, młodzieżowa, czy literatura faktu. Listę najpopularniejszych utworów tworzą biografia Steva Jobsa, “Gra o Tron”, “Ojciec Chrzestny”, trylogia “Millenium”, czy “Władca Pierścieni”. W skład zespołu lektorów wspólpracujących z Audioteką wchodzi plejada polskich gwiazd – Krzysztof Gosztyła, Mariusz Bonaszewski, Adam Fernecy, Magdalena Cielecka, Danuta Stenka, Maria Seweryn, czy Anna Dereszowska.
Więcej na www.Audioteka.pl