I can sing in English. Śpiewaj i poznaj kluczowe słowa po angielsku


Autorem książki jest Terence Clark-Ward ojciec dwójki dzieci, które stały się inspiracją do napisania książki. Terry jest Anglikiem mieszkającym w Polsce od 10 lat, gdzie prowadzi szkołę językową we Wrocławiu i ma duże doświadczenie w uczeniu Polaków (małych i dużych) języka angielskiego.
Autor książki „Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków”.
 
Na rynku wydawniczym istnieje wiele książek zawierających piosenki w języku angielskim dla dzieci, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać podobnie.
 
Jednakże ta książka jest zupełnie inna niż pozostałe:
– napisana zarówno po polsku i angielsku, klarownie wyjaśnia w jaki sposób korzystać z każdej piosenki, ponadto zawiera szczegóły takie jak: liczba słów, zestaw słownictwa, słowa kluczowe użyte w danej piosence oraz dodatkowe ćwiczenia uzupełniające,
– książka praktyczna, z której korzystać mogą zarówno dzieci, rodzice, a nawet dziadkowie na równi z nauczycielami i wychowawcami. Książka jest na tyle przystępna dla wszystkich, iż można promować ją hasłem np. „ Ucz się angielskiego z dziadkiem”,
– przeznaczona jest dla ściśle określonej grupy wiekowej (dzieci w wieku 2-5 lat). Każda inna książka o podobnej tematyce zawiera niejasną charakterystykę „dla najmłodszych”.
– podstawą do napisania książki jest sławna lista 25 słów kluczowych, które każdy dwulatek powinien znać. Artykuł na ten temat, wieńczący 20 lat badań amerykańskiej profesor, Leslie Rescorla, specjalistki w dziedzinie dziecięcej psychologii, został opublikowany na łamach The New York Times i The Daily Mail. Profesor Rescorla wspiera swoim autorytetem książkę (nota na tylnej okładce książki). 
– każda stworzona przez autora piosenka została napisać w taki sposób, aby zawierała wszystkie kluczowe słowa po angielsku. Każde z tych słów jest powtarzane kilkukrotnie w celu lepszego zapamiętania i nauki języka. Nie są to typowe i przereklamowane angielskie piosenki.
– wszystkie zawarte na płycie CD piosenki zostały nagrane w profesjonalnym studiu muzycznym przy użyciu prawdziwych instrumentów muzycznych. Piosenki zostały wykonane przez 4 wokalistów, nie zostały w żaden sposób „podrasowane” komputerowo. 
– książka posiada twardą okładkę i przyciągającą spojrzenie szatę graficzną. Specjalnie zaprojektowana i wbudowana w przednią okładkę płyta CD zapobiega zgubieniu płyty, jak również w atrakcyjny i przyjemny dla oka sposób ją prezentuje. Zarówno z książki i płyty korzysta się w sposób przyjemny i praktyczny.

I Can sing in English
 
I can sing in English. Śpiewaj i poznaj kluczowe słowa po angielsku. 
Książka w pakiecie z płytą CD.
20 autorskich piosenek w formacie MP3
wyd. Poltext, 2015