„Ja, Tata!”

W tym pięknie ilustrowanym, kolorowym poradniku zawarto wiele praktycznych porad dotyczących opieki nad dzieckiem oraz podpowiedzi, w jaki sposób budować i umacniać więź ze swoim dzieckiem. Historie i anegdoty innych ojców sprawiają, że „Ja, Tata!” jest książka, którą polubi i z chęcią przeczyta każdy tata.

– przewijanie, kąpanie, trzymanie dziecka
– karmienie niemowlaka i starszego dziecka
– radzenie sobie z płaczem
– wieczorne rytuały i spokojny sen
– spacery z dzieckiem i zabawa na świeżym powietrzu
– bycie wzorem dla swojego dziecka

RECENZJA

Mój mąż jako tata już od 3 lat radzi sobie świetnie. Wie, co to rampers i body, zna pet shopy, ogląda bajki o księżniczkach i umie zaplatać warkoczyki… Już tydzień po narodzinach córeczki spędził z nią sam cały weekend – dał radę. I każdy Tata da radę, tylko musi choć troszkę chcieć i choć troszkę potrafić.

Mama na przygotowanie się do nowej roli ma dużo czasu, przez całą ciążę czyta, szuka, pyta, współodczuwa. Tata wielu rzeczy nie wie, nie spodziewa się albo nie rozumie, często czuje się przytłoczony, zaskoczony i przerażony. Warto go przygotować i kupić książkę „Ja, Tata!” autorstwa Colina Coopera, wydawnictwa Pestka.

Na rynku jest mnóstwo książek dla mam, mnóstwo czasopism i stron w Internecie, klubów i grup wsparcia. Tatusiowie są w tej materii poszkodowani i warto to zmienić. Tak pewnie pomyślał Colin Cooper pisząc swój poradnik. „Ja, Tata!” w jasny i przejrzysty sposób pokazuje, jak radzić sobie z opieką i pielęgnacją, zawiera praktyczne instrukcje i ważne zasady, z których warto skorzystać. W kolorowych ramkach znajdują się ważne rady, sytuacje, które warto przemyśleć i porozmawiać, prawdziwe historie ojców, propozycje na spędzenie czasu razem. Książka opisuje kolejne etapy życia dziecka, od narodzin do starszaka. Nie zabraknie tu też porad dotyczących żywienia, zabawy, nauki i bezpieczeństwa. Autor podpowie jak nie stracić relacji partnerskich między rodzicami. Jednym słowem – jest tu wszystko, co młody tata wiedzieć powinien.

”Co powie tata?” śpiewała przed laty Natalka Kukulska. Tata po przeczytaniu tej książki może podziękować autorowi za przystępny, mądry i jasny poradnik.

Serdecznie zapraszam wszystkich tatusiów do lektury!

Karolina Zakrzewska – mama, absolwentka psychologii

Ja, Tata!
Colin Cooper
przeł: Anna Purisch
wyd. Pestka, Gdynia 2011