„Kraina bajek – wierszyki i opowiadania terapeutyczne”

Ilustracje wykonane zostały przez 11-letnią Dorotkę Badzioch, która, będąc dzieckiem, najlepiej potrafi zinterpretować tekst oraz zrozumieć problemy, z jakimi dzieci muszą się na co dzień zmagać. Zamieszczone rysunki przedstawione są w formie kolorowanek. 

Książka pomocna będzie psychologom, którzy potrzebują inspiracji i pomysłów na przeprowadzenie terapii z dziećmi. Będzie wsparciem również dla pedagogów i nauczycieli, którzy mogą zainspirować się poruszanymi problemami podczas pracy z uczniami. Również rodzice skorzystają, posługując się przedstawionymi opowieściami w domu z własnymi dziećmi.

Warto wykorzystać tę książkę nie tylko jako pomoc terapeutyczną, ale również jako okazję do wspólnego czytania i spędzania razem wolnego czasu.
 
Anna Wrocławska – absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie. Pedagog, psychopedagog, terapeuta psycho-pedagogiczny. Doświadczenie zdobyła prowadząc gabinet terapii psycho-pedagogicznej oraz w szkołach i przedszkolach między innymi podczas zajęć dogoterapeutycznych. Autorka licznych publikacji, w tym książki pt. „Jak pies wpływa na rozwój dziecka?”.

Kraina bajek – wierszyki i opowiadania terapeutyczne

Anna Wrocławska
Grańsk, 2016