Księga ciąży. Wszystko, co musisz wiedzieć o ciąży, miesiąc po miesiącu


Każda ciąża jest wyjątkowa, a każda kobieta inaczej przechodzi przez ten czas, bo każdej z nas towarzyszą odmienne emocje.  Właśnie dlatego Wydawnictwo Mamania oddaje w Twoje ręce książkę, której do tej pory brakowało w polskich księgarniach.

Unikalne kompendium wiedzy o ciąży – niepowtarzalne jak każda kobieta.
 
Już 23 września 2014 r. w księgarniach pojawi się „Księga ciąży” – zupełnie inny poradnik dla kobiet planujących dziecko oraz tych, które już są w ciąży. Odpowiada ona na potrzeby świadomych, nowoczesnych mam.  Nie ustępuje na krok zmieniającym się dynamicznie trendom położnictwa, przede wszystkim tym, które  przywracają moc i siłę kobiecie, ale co najważniejsze opiera się na najnowszych badaniach naukowych światowych instytucji promujących zdrowie.

Jeśli jesteś w ciąży i szukasz mądrego przewodnika, wybierz „Księgę ciąży”.

Nie znajdziesz w niej moralizatorskiego tonu ani planu ciąży-instant, lecz wiele empatii i jednocześnie – rzeczywiście potrzebnych i godnych zaufania informacji zarówno o Twoim zdrowiu w czasie ciąży, jak i o rozwoju dziecka. Autorzy chcą być dla Ciebie wsparciem, służyć podpowiedzią, swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem medycznym, nie będą natomiast srogimi wykładowcami i strażnikami.  W każdym rozdziale znajdziesz miejsce na notatki, własne uwagi oraz komentarze. Dzięki temu „Księga ciąży” może stać się Twoim własnym pamiętnikiem oraz albumem wspomnień całej rodziny z okresu oczekiwania na dziecko.
 
W „Księdze ciąży” znajdziesz nie tylko informacje o ciąży miesiąc po miesiącu, ale o wiele więcej:

Hormony ciążowe dla początkujących – jak zmiany w układzie hormonalnym kobiety wpływają na jej emocje, ciało oraz najbliższych, jak wpływają na sen, jak się wyspać i nie pozwolić, żeby mamę nękał stres. Wszystko to, co dzieje się w głowie i sercu kobiety jest równie ważne jak to, co dzieje się w jej ciele.

Ciało w formie – wszystko co musisz wiedzieć o znaczeniu ruchu i zbilansowanej diety przed ciążą i w jej trakcie. Jakie superprodukty są korzystne dla mamy i dziecka, jak zmienić nawyki żywieniowe, jak ćwiczyć, przygotowując się do ciąży i dlaczego nie należy przestawać, kiedy nosisz już dziecko pod sercem. Dowiesz się,  jaki przyrost wagi w ciąży jest optymalny i dlaczego nie należy jeść „za dwoje”.

Nowoczesna opieka okołociążowa – jak urodzić dziecko bezpiecznie i w zgodzie z własnymi potrzebami i potrzebami rodziny, jak wybrać towarzysza narodzin, miejsce przyjścia noworodka na świat – w domu, szpitalu czy domu narodzin. Poznasz wiodące trendy w opiece okołoporodowej, które w ostatnich latach zyskały uznanie nie tylko kobiet, ale także świata medycznego, m.in. opóźnione zaciskanie pępowiny,  zalety wertykalnych pozycji porodowych, kontaktu skóra do skóry,  porodów siłami natury po przebytym cięciu cesarskim, obecność douli w porodzie.
 
„Księga ciąży” skupia się w równej mierze na fizjologii, emocjach i psychice kobiety, ale też na życiu rodziny oczekującej na nowego człowieka. W tym wyjątkowym okresie kobiety nie potrzebują jedynie wiedzy technicznej, jak  urodzić dziecko, ale chcą czegoś więcej – chcą wiedzieć, jak przygotować się do ciąży i jak ją przejść tak, aby narodziny dziecka stały się wydarzeniem ważnym, zachowanym we wspomnieniach jako niezwykły i satysfakcjonujący proces powitania nowego członka rodziny.