Moje dziecko doprowadza mnie do szału. Jak zrozumieć to, co dzieje się w głowie twojego dziecka


Jeśli chcesz wiedzieć:

– co powoduje w dziecku napad złości?
– co zrobić, gdy dziecko rzuca rzeczy, gdzie popadnie?
– jak rozpoznać przyczyny stresu dziecka?
– czy tiki mogą być niebezpieczne?
 
…ten poradnik jest właśnie dla Ciebie! Poznaj lepiej swoje dziecko i dowiedz się, w jaki sposób regularne napełnianie dziecięcego „zbiornika miłości” zmienia na lepsze rodzinne relacje.
 
„Bycie rodzicem to nie bułka z masłem” – twierdzi Isabelle Filliozat. I ma sto procent racji! Spróbujmy dokładnie przeczytać tę profesjonalnie i przejrzyście napisaną książkę – instrukcję obsługi małego człowieka, a następnie krok po kroku realizujmy zalecenia autorki. Życzę powodzenia!
Ewa Chotomska – Ciotka Klotka z Tik-Taka , trochę pisarka, trochę tekściarka, mama, babcia i ciocia ponad tysiąca Fasolek
 
„Moje dziecko doprowadza mnie do szału” to absolutny must have każdego świadomego rodzica. Pozwala zrozumieć dziecko, obrazowo konfrontując jego uczucia z najczęstszymi rodzicielskimi reakcjami na jego zachowanie. Wyraźna struktura poradnika pozwala szybko odnaleźć interesujące nas kwestie w sytuacjach podbramkowych. A że takie wystąpią, możemy być pewni! Isabelle Filliozat ma tego pełną świadomość i dlatego daje nam nowoczesne narzędzie w zmaganiach z trudnymi momentami rodzicielstwa. Ożywcze i budujące. 
dr n. med. Alicja Kost – naukowiec, blogerka (www.mataja.pl) i… mama dwójki dzieci, które czasem doprowadzają ją do szału
 
 
Isabelle Filliozat – francuska psychoterapeutka i matka dwójki dzieci. Jej wiedza na temat świata wewnętrznych przeżyć dziecka opiera się nie tylko na wiedzy akademickiej, ale też własnym doświadczeniu. Od lat towarzyszy dorosłym i ich pociechom w drodze ku większej wolności i szczęściu. 
Nakładem Wydawnictwa Esprit ukazały się dwie inne książki Isabelle Filliozat:
„W sercu emocji dziecka” oraz „Próbowałam już wszystkiego”
 
Książka w szczególności dotyczy dzieci w wieku 6-11 lat, jednak opisane w niej zachowania mogą przydarzyć się na różnym etapie dorastania młodego człowieka.

Moje dziecko doprowadza mnie do szału
Isabelle Filliozat
przeł. Adriana Celińska
wyd. Esprit