Piramida w kuchni na wynos


Według najnowszych badań co czwarte dziecko w Polsce ma problem z nadwagą. 1 września 2015 roku weszła w życie ustawa o żywieniu dzieci w placówkach oświatowych. To bardzo ważny krok nie tylko w walce z otyłością uczniów, ale również walce o poprawę jakości naszego życia. To zarazem wielkie wyzwanie dla szkół i rodziców.
 
Pakowanie lunchboxów nie jest takie trudne i czasochłonne, jak mogłoby się wydawać. Książka „Piramida w kuchni na wynos” składa się z trzech części. W pierwszej czytelnik znajdzie wiele cennych wskazówek o zdrowym odżywianiu, w drugiej przepisy na proste i pyszne dania „na wynos”, a w trzeciej gotowe zestawy lunchboxowe. 
 
Piękne zdjęcia autorki książki oraz wyjątkowe rysunki grafika i komiksiarza Dennisa Wojdy sprawiają, że po lekturze książki „Piramida w kuchni na wynos” każdy zapragnie spakować swój pyszny i kolorowy lunchbox!
 
Piramida w kuchni na wynos
Joanna Gorzelińska
il. Dennis Woyda
Wydawnictwo Wilga, 2015 r.


JOANNA GORZELIŃSKA jest politologiem, dziennikarką, blogerką, wolontariuszką Fundacji „Szkoła na widelcu” i ambasadorką ogólnopolskiej akcji „Kocham, nie truję”. Jest mamą czwórki dzieci, której największą frajdę sprawia wspólne rodzinne gotowanie. Za cel postawiła sobie inspirować inne rodziny, by jadły i żyły zdrowo. Polecamy również jej poprzednią książkę „Piramida w kuchni czyli dzieci zdrowo gotują” (wyd. 2013, drugie wydanie: Wilga 2015).